Luosto tempo Sodankylä 22.5.2010
TULOSLISTA
N8 5,0 km:
1 Lumimaaria Ojala OPP 11:35,8
2 Anastasiia Dobriakova Venäjä 13:48,1
3 Metsämaria Ojala OPP 16:33,6
DNS Seliina Manninen OPP
M8 5,0 km:
1 Aabel Lehtoranta OPP 11:18,1
2 Aaro Väyrynen OPP 21:31,7
N10 5,0 km:
1 Jenni Karvonen OTC 11:34,9
2 Sirja Perttamo OPP 13:40,2
M10 5,0 km:
1 Eemil Lehtoranta OPP 09:28,2
2 Simeon Manninen OPP 09:41,3
3 Turo Torvinen OPP 10:27,7
4 Tuomas Mustonen Cyclos 12:16,4
N12 5,0 km:
1 Neea Huikuri OPP 10:24,4
2 Riika Tuomi Cyclos 10:28,1
3 Siiri Huhtala OPP 10:54,4
4 Niina Mustonen Cyclos 11:53,5
M12 5,0 km:
1 Tuomas Karvonen OTC 11:01,9
N14 10,0 km:
1 Iina Väyrynen OPP 20:22,1
2 Iida-Maria Marjoniemi NivPR 21:19,5
3 Margareta Skidskaja Venäjä 21:40,2
4 Anna Lipina Venäjä 21:42,8
M14 10,0 km:
1 Anton Bulba Venäjä 17:57,0
2 Eero Vuollet OPP 18:23,0
3 Maksim Solozobov Venäjä 19:20,7
4 Jussi Pesonen Cyclos 19:20,9
5 Artem Chernykh Venäjä 20:18,4
6 Severi Huhtala OPP 20:20,1
7 Taneli Tepsa OPP 20:20,6
8 Alexei Samodov Venäjä 22:33,8
9 Aleksi Näyhä Cyclos 23:30,5
10 Mikko Moilanen OPP 23:38,8
N16 20,0 km:
1 Sofia Manninen OPP 40:49,6
M16 20,0 km:
1 Arno Hämäläinen OPP 34:33,1
2 Iiro Väyrynen OPP 35:04,5
3 Ville Pesonen Cyclos 35:46,5
4 Alexei Ognev Venäjä 39:23,6
5 Maxim Koshelev Venäjä 39:53,3
M18 20,0 km:
1 Eemeli Välimaa OPP 31:51,5
2 Oula Jokiranta Cyclos 32:37,2
3 Anatoli Zhuravlev Venäjä 38:50,6
4 Juri Zhuravlev Venäjä 39:10,8
5 Pavel Sazonov Venäjä 39:47,2
N elite 20,0 km:
1 Riinamaria Hongisto IK-32/Focus Ladies 37:07,7
2 Elena Balakina Venäjä 39:17,1
3 Mira Lehtoranta OPP 40:12,5
4 Ljudmila Tepleneva Venäjä 41:36,7
5 Olga Lipina Venäjä 42:59,1
M35 20,0 km:
1 Esa Mustonen Cyclos 30:51,7
2 Denis Kondyrev Venäjä 36:01,4
M40 20,0 km:
1 Panu Kotilainen OTC 30:55,8
2 Petri Pesonen Cyclos 31:40,4
3 Timo Karvonen OTC 32:30,8
4 Matti Tanninen OPP 34:18,8
5 Pekka Välimaa OPP 34:39,9
6 Mihail Smolkin Venäjä 37:47,9
7 Segei Tkachuk Venäjä 38:16,2
DNS Per Torleiv  Ravna Norja
DNS Heikki Haaparanta OPP
M45 20,0 km:
1 Aimo Luiro Cyclos 29:51,3
2 Markku Henriksson OuTa 31:33,4
3 Markku Väyrynen OPP 31:36,2
4 Petri Åkerman KuoPys 31:51,1
5 Hannu Jänkälä OPP 33:11,2
6 Hannu Marjoniemi NivPR 33:17,2
7 Matti Koivisto TuUL 33:25,4
8 Andrei Lobashkov Venäjä 35:21,3
9 Pavel Samodov Venäjä 35:53,4
M50 20,0 km:
1 Pekka Hartikka OTC 32:08,1
2 Keijo Hongisto OuTa 34:25,5
3 Valeri Saveljev Venäjä 35:17,1
4 Aleksei Baburin Venäjä 38:05,7
DNS Kalevi Mikkonen OPP
M55 20,0 km:
1 Timo Riihiniemi OPP 35:34,9
2 Igor Kuznetsov Venäjä 39:10,0
3 Vladimir Rozov Venäjä 41:17,5
DNS Finn Arne Selfors Norja
DNS Aimo Jokiranta Cyclos
M60 20,0 km:
1 Tuomo Pelttari OPP 32:37,5
2 Taisto Tuomivaara OPP 36:51,4
3 Anatoli Maslov Venäjä 37:05,5
4 Vladimir Budnikov Venäjä 41:11,5
DNS Anatoli Lipin Venäjä
M70 20,0 km:
1 Antero Hietala OPP 41:35,1
2 Oiva Lukkari OPP 43:58,2
M harraste 20,0 km:
1 Ali Mattila Posio 37:55,4
M elite 20,0 km:
1 Lieven de Rycke Cyclos 29:15,2
2 Antti Kulmala OPP 30:26,5
3 Janne Kouri OPP 33:08,1
4 Jarmo Levo OuTa 33:18,5
5 Sergei Golovko Venäjä 33:45,0
6 Ivan Shertsnev Venäjä 33:54,9
7 Aleksei Grislov Venäjä 35:11,1
8 Vladimir Stasjuk Venäjä 36:03,4
9 Ivan Lazarev Venäjä 36:43,3
DNS Eirik Borg Fagerness Norja
DNS Ilja Tjuterev Venäjä
DNS Albert Khulko Venäjä