Liedon Osuuspankki MTB (kaksi päivänen etappi-ajo) Kultainen Kampi osakilpailu XCO

Nimi Seura Luokka Lähtö  Prologi Etappi 1 Kokon.aika
1 Aarni Saario HHCMB M-10 1 12:59 0:06:15 0:19:14
1 Antti-Jussi Juntunen  KorsKa M-12 1 12:04 0:12:39 0:24:43
2 Jesse Angervo TVC M-12T 1 21:25 0:23:06 0:44:31
1 Minni Leppänen TWD N-14 1 14:27 0:14:30 0:28:57
1 Sasu Halme KorsKa M-16 2 12:50 0:13:23 0:26:13
2 Vili Leppänen TWD M-16 2 13:02 0:15:06 0:28:08
3 Matias Koskinen  HyPy M-16 2 14:28 0:16:26 0:30:54
4 Nikke Laine MynTo M-16T 2 19:04 0:18:53 0:37:57
1 Jaakko Hänninen TaiTä M-14 2 15:47 0:17:10 0:32:57
2 Juuso Aapio   KorsKa M-14 2 19:07 0:22:35 0:41:42
1 Jenna Lajunen VP N-18 2 17:30 0:18:53 0:36:23
1 Väkevä Veera CCH N-16 2 16:32 0:17:28 0:34:00
1 Henri Ojala P-68/Team Skins M-Elite 3 09:05 0:55:29 1:04:34
2 Mikko Vastaranta Team Continental M-Elite 3 09:25 0:58:45 1:08:10
3 Kristian Ijäs TVC M-Elite 3 10:13 0:58:57 1:09:10
4 Antti Kuitto HyPy/Team Skins M-Elite 3 10:13 1:00:30 1:10:43
5 Jerry Oksman HyPy/Team Skins/MSC-Bikes Fin M-Elite 3 10:59 1:00:16 1:11:15
6 Samuel Halme Team Continental M-Elite 3 10:20 1:00:57 1:11:17
7 Harri Laaksonen BFT M-30 3 10:30 1:01:04 1:11:34
8 Ismo Perttula M-Harraste 3 11:32 1:01:23 1:12:55
9 Samuli Tuominen HHCMB/Orbea M-18 3 10:29 1:04:34 1:15:03
10 Panu Vainio CCH M-30 3 11:02 1:04:18 1:15:20
11 Sakari Lehtinen HyPy M-18 3 11:06 1:04:34 1:15:40
12 Jeremias Holmberg HyPy/Ladenspeedshop.com M-18 3 11:23 1:06:26 1:17:49
13 Perttu Pärssinen PKK M-18 3 11:29 1:06:28 1:17:57
14 Veikko Halme  KorsKa M-50 3 11:56 1:09:46 1:21:42
15 Juho Hänninen TaiTä M-18 3 11:17 1:11:44 1:23:01
16 Paula Oksman HyPy/MSC-Bikes Fin N-Elite 3 12:31 1:10:54 1:23:25
17 Lauri Siukola HyPy M-Elite 3 11:34 1:12:56 1:24:30
18 Petri Lindström P-68 M-30 3 15:19 1:09:48 1:25:07
19 Esko Aapio  KorsKa M-40 3 13:09 1:16:03 1:29:12
20 Immo Laine MynTo M-Harraste 3 12:52 1:20:27 1:33:19
21 Kimmo Pärssinen PKK M-Harraste 3 14:23 1:20:41 1:35:04
22 Harold Häkkinen Turku M-Harraste 3 13:58 1:23:07 1:37:05
23 Hannu Kaasalainen Power Team M-Harraste 3 14:40 1:23:20 1:38:00
24 Antti Vähälä Kerava M-Harraste 3 15:41 1:26:29 1:42:10
25 Hanna Konttinen VoVi N-Elite 3 15:52 1:28:43 1:44:35
26 Antti-Ville Korhonen PeNo M-Elite 3 13:51 1:40:00 1:53:51
27 Pertti-Tapio Mäkelä P-68 M-40 3 18:29 1:39:12 1:57:41
Pasi Juntunen  KorsKa M-Harraste 3 17:42 dns
Kokonaiskilpailussa Etapin 1 ajoaikaan on lisätty 8 minuuttia / jäljessä oleva kierros