Tulokset 20. Laihian Ajo 22.08.2010
       
       

M-10  10 km 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Huhtasaari Kauhajoen Karhu 22:05
2 Hiski Eronen Koiviston Isku 23:06
  Matias Niemelä Seinäjoen Pyöräpojat -56 DNS
       
       

M-12  10 km 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Anton Kronqvist Nykarleby Cykelklubb 17:15
2 Tomi Santasalo Porin Tarmo 17:35
3 Jonas Westerlund Närpes Kraft Cykelförening 23:40
4 Mikael Hannila Kauhajoen Karhu 23:58
       
       

M-14  20 km 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 35:32:00
2 Waltteri Lepistö Porin Tarmo 36:30:00
3 Teemu Huhtasaari Kauhajoen Karhu 37:59:00
       
       

M-16  20 km  

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tuomas Leppinen Kauhajoen Karhu 35:45:00
       

M-18  20 km  

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Lassi Lilleberg Laihian Luja 27:23:00
2 Patrik Nystén Nykarleby Cykelklubb 31:35:00
       

M-30  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kimmo Tuunanen Seinäjoen Pyöräpojat -56 27:23:00
2 Teemu Jaakkola Team Velo Cycling 27:37:00
3 Tomi Huhtamäki Wasa Velocity 29:12:00
4 Antti Räty Oulun Triathlon & Cycling 29:19:00
5 Juhani Tammisto Cycle Club Helsinki 29:20:00
  Robert Back Nykarleby Cykelklubb DNS
       
       

M-40  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Lars Losvik Nykarleby Cykelklubb 27:53:00
2 Panu Kotilainen Oulun Triathlon & Cycling 28:28:00
3 Janne Hautamäki CC Picaro 28:46:00
4 Raimo Taavitsainen Cycle Club Helsinki 28:51:00
5 Jyrki Lepistö Porin Tarmo 28:55:00
6 Harry Riddar Närpes Kraft Cykelförening 29:23:00
7 Marko Eronen Koiviston Isku 30:11:00
8 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft Cykelförening 31:14:00
9 Ari Lundahl Seinäjoen Pyöräpojat -56 31:21:00
  Petri Åkerman Kuopion Pyöräilyseura DNS
  Kari Raivio CC Picaro DNS
       
       

M-50  20 km 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Ole Blomback Jurvan Urheilijat 29:20:00
2 Alf Blomback Jurvan Urheilijat 29:24:00
3 Pekka Hartikka Oulun Triathlon & Cycling 29:43:00
4 Pertti Mörö Tampereen Pyörä-Union 30:33:00
5 Keijo Pekkanen Pyöräilyseura Zeus 30:39:00
       
       

M-55  20 km 

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jukka Mäentaus Säkylän Yritys 30:50:00
2 Jorma Vuorinen Säkylän Yritys 31:55:00
3 Ilari Seppälä Laihian Luja 32:38:00
       
       

M-60  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Markku Koskihaka Säkylän Yritys 29:47:00
2 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki 31:06:00
3 Jukka Rintala Porin Tarmo 32:14:00
       
       

M-65  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Seppo Hovi Tampereen Pyörä-Union 32:25:00
2 Markku Tulkki Säkylän Yritys 33:33:00
       
       

M-75  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kyösti Myyryläinen Tampereen Pyörä-Union 37:20:00
2 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 41:22:00
       
       

YLEINEN  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tony Stoor Nykarleby Cykelklubb 27:43:00
2 Antti Luomaranta Seinäjoen Pyöräpojat -56 30:00:00
3 Joonas Haapala Teuvan Rivakka 30:07:00
       
       

N-12  10 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Ella Mäki-Jouppila Seinäjoen Pyöräpojat -56 18:49
2 Katariina Sarismala Tampereen Pyörä-Pojat 20:01
       
       

N-14  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Pauliina Niemelä Seinäjoen Pyöräpojat -56 37:08:00
2 Minja Hannila Kauhajoen Karhu 40:23:00
3 Marianne Leppinen Kauhajoen Karhu 40:50:00
4 Tiina Rinne Kauhajoen Karhu 40:56:00
5 Laura Lemberg Nykarleby Cykelklubb 43:24:00
       
       

N-16  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Eveliina Sarismala Tampereen Pyörä-Pojat 36:25:00
       
       

NAISET  20 km

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Heini Salovaara AHH Cycling Team 32:28:00
2 Miimu Paavola Tampereen Pyörä-Pojat 33:04:00
3 Taija Laitala Jurvan Urheilijat 33:01:00