Lup tempo tulokset 2010

SIJA

NIMI SEURA LOPPUAIKA
  SARJA     N-10     5 KM    

1

Kinnunen Henna Lup-82 00:16:04
       
       
  SARJA M-10    5 KM    
1 Nordström Joakim Akilles 00:10:11
2 Lehikoinen Antti TVC 00:12:12
       
     
  SARJA N-12 10 KM    
1 Sundman Josefina Lup-82 00:19:32
       
       
  SARJA M-12  10 KM    
1 Holmen Casper P-P 00:18:28
       
     
  SARJA M-14 10 KM    
1 Nordström Jonas Akilles 00:16:43
2 Kinnunen Henri Lup-82 00:17:41
3 Aarnio Michael CCH 00:17:43
       
     
  SARJA M-Kunto  20 KM    
1 Tammisto Juhani Helsinki 00:28:53
2 Stenvall Jan-Peter Ekenäs 00:31:38
3 Niemi Bertil Lup-82 00:32:02
4 Holappa Jarkko Lup-82 00:33:43
5 Fromholtz Patrik Lup-82 00:39:35
6 Dahlman Bjarne Lup-82 00:39:38
7 Nilsson Martin Lup-82 00:42:26
8 Nyholm Roger Lup-82 00:50:26
       
     
   SARJA N-Kunto  20 KM    
1 Lindqvist Yvonne Lup-82 00:51:09
       
     
  SARJA N-16  20 KM     
  Kinnunen Heidi Lup-82 DNS 
       
     
  SARJA M-16 20 KM     
1 Holmen Christian P-P 00:29:02
2 Sundman Edvard Lup-82 00:31:40
3 Holappa Matias Lup-82 00:32:40
       
       
  SARJA M-50 20 KM    
  Nikander Raimo BFT DNS 
1 Hänninen Eino TaiTä 00:27:30
2 Jurvanen Jukka KoPy 00:28:25
3 Martinpelto Harri SibbV 00:30:17
4 Mäentaus Jukka SäkY 00:30:31
5 Vuorinen Jorma SäkY 00:30:36
6 Koskinen Markku HyPy 00:31:52
       
       
  SARJA M-60  20 KM    
1 Hovi Seppo P-Union 00:32:17
2 Husgafvel Pekka CCH 00:33:04
3 Katila Juhani MäntsU 00:33:59
4 Hätönen Tenho PiKe 00:36:24
5 Vuorinen Klaus PiKe 00:38:50
       
       
  SARJA NAISET 20 KM    
1 Saarelainen Sari LeGo 00:28:57
2 Salovaara Heini HyPy 00:31:20
3 Miettinen Riina HyPy 00:31:51
4 Malmström Henrika Lup-82 00:33:33
5 Augustsson Terttu Lup-82 00:40:19
       
     
  SARJA M-30  50 KM    
1 Toivanen Pekka TCC 01:11:32
2 Väinölä Jouni IK-32 01:11:53
3 Jaakkola Teemu TVC 01:12:27
4 Kilpeläinen Sami M-35 PiKe 01:16:15
5 Andersson Tomi TVC 01:16:47
6 Pikkarainen Jussi HMTBC 01:19:13
       
       
  SARJA M-40  50 KM    
1 Hietala Jukka TCC 01:09:46
2 Lehikoinen Jukka TVC 01:14:49
3 Valkama Jari HlT 01:14:53
4 Taavitsainen Raimo CCH 01:15:01
5 Hautamäki Janne Picaro 01:16:35
6 Aarnio Antero CCH 01:17:11
7 Luoto Jan CCH 01:18:31
8 Saikkonen Torsti CCH 01:18:45
9 Aaltonen Tapani, M-55 HelTri 01:20:18
10 Alhonen Timo IK-32 01:53:16
       
  Hankiola Petri CCH DNS 
  Niemi Juha CCH DNS
       
     
  ELITE 50 KM    
1 Kasurinen Tatu TCC 01:11:37
2 Hihnala Juha Zeus 01:12:02
3 Kilappa Ilkka CCT 01:17:02
4 Töllinen Pauli TWD 01:19:20
5 55 Luomala Tuomas Lup-82