Orvokin päivän ratakilpailut 3.6.2010
200 m L  Nuoret pist.
1. Jere Myllymäki CCH 11;85 20
2. Michael Aarnio CCH 13;87 17
3. Kevin Ots CCH 13;88 15
4. Valtteri Alanko SV 14;81 13
5. Veera Väkevä CCH 15;05 11
6. Anni Alanko SV 16;94 10
7. Onni Mäkinen MTBCF 17;43 9
Eerik Idarand CCH 11;53 ulkopuolella kilpailun

Pudotusajo Nuoret

1. Jere Myllymäki CCH 20 40
2. Kevin Ots CCH 17 32
3. Veera Väkevä CCH 15 26
4. Michael Aarnio CCH 13 30
5. Valtteri Alanko SV 11 24
6. Onni Mäkinen MTBCF 10 19
7. Anni Alanko SV 9 19

Linja-ajo Nuoret ja Naiset

1. Terhi Salmenoja TuUL 20 20
2. Anna Ronkainen CCH 17 17
3. Veera Väkevä CCH 15 41
4. Michael Aarnio CCH 13 43 Paras nuori
Pia Pensaari TVC Dnf

500 m aika-ajo Naiset ja M-50

pisteet yhteensä
1. Pia Pensaari TVC Na 41;32 20 20
2. Jyrki Tasa CCH M50 42;65 17 17
3. Terhi Salmenoja TuUL Na 43;87 15 35
4. Anna Ronkainen CCH Na 44;27 13 30
5. Arto Husgafvel CCH M50 47;92 11 11

3 km aika-ajo Naiset

1. Pia Pensaari TVC Na 4;07.00 20 40
2. Terhi Salmenoja TuUL Na 4;15.28 17 52 Paras Nainen
3. Anna Ronkainen CCH Na 4;25.18 15 45

1 km aika-ajo

   
1. Anton Aro CCH Miehet 1;09.09 20 20
2. Jere Myllymäki CCH Miehet 1;14.66 17 17
3. Eerik Idarand CCH Miehet 1;14.81 15 15
4. Johan Gustavson CCH Miehet 1;14.94 13 13
5. Antero Aarnio CCH Miehet 1;15.47 11 11
6. Juha Aintila IK-32 Miehet 1;18.74 10 10

5 k. Linja-ajo

pisteet yhteen
1. Eerik Idarand CCH Miehet 20 35
2. Johan Gustavson CCH Miehet 17 30
3. Jere Myllymäki CCH Miehet 15 32
4. Anton Aro CCH Miehet 13 33
5. Antero Aarnio CCH Miehet 11 22
6. Kevin Ots CCH Miehet 10 10

18 kierroksen PISTEAJO Miehet

1. Eerik Idarand CCH 26 20 55 paras Mies
2. Anders Bäckman TW-L 16 17 17
3. Johan Gustavson CCH miinus 10 p. 15 45
4. Jere Myllymäki CCH miinus 11 p. 13 45
5. Antero Aarnio CCH miinus 17 11 33
6. Kevin Ots CCH miinus 38 10 20
YHTEISTULOS Naiset/M-50
1. Terhi Salmenoja TuUL 52
2. Anna Ronkainen CCH 45
3. Pia Pensaari TVC 40
4. Jyrki Tasa CCH 17
5. Arto Husgafvel CCH 11
Nuoret
1. Michael Aarnio CCH 43
2. Veera Väkevä CCH 41
3. Jere Myllymäki CCH 40
4. Kevin Ots CCH 32
5. Valtteri Alanko SV 24
6. Onni Mäkinen MTBCF 19
7. Anni Alanko SV 19
Miehet
1. Eerik Idarand CCH 55
2. Johan Gustavson CCH 45
3. Jere Myllymäki CCH 45
4. Anton Aro CCH 33
5. Antero Aarnio CCH 33
6. Kevin Ots CCH 20
7. Anders Bäckman TW-L 17
8. Juha Aintila IK-32 10