Ratapyöräilykilpailut 20.5.2010 Nuorten ratakilpailut Helsinki
N10 200 m / S pist. 1 km aika pist. yhteensä KK-pisteet
1. Henna Kinnunen LUP-82 28;77 20 2;13.52 20 40 20
M10
1. Joakim Nordström  Akilles 21;91 20 1;45.75 20 40 20
2. Myllymäki Samu CCH 23;01 19 1;47.90 19 38 19
3. Waldemar Aintila IK-32 27;03 18 2;05.23 18 36 18
N12
1. Pauliina Ojanen TP-P 20;99 20 1;43.87 20 40 20
2. Anni Alanko SV 21;94 18 1;45.80 19 37 Viimeinen aika 19
3. Vilhelmiina Suvisaari Akilles 20;99 19 1;51.18 18 37 18
4. Viivi Puskala VP 22;04 17 1;53.10 17 34 17
M12
1. Onni Mäkinen MTBCF 21;11 19 1;42.40 20 39 viimeinen aika 20
2. Jonne Itkonen CCH 20;67 20 1;45.77 19 39 19
3. Joona Palva MTBCF 22;42 18 1;48.50 18 36 18
N14
1. Petra Nurmi Akilles 20;56 20 1;42.18 20 40 20
2. Cecilia Aintila IK-32 22;31 19 1;42.85 19 38 19
M14
1. Jonas Nordström Akilles 19;58 19 1;27.84 20 39 20
2. Michael Aarnio CCH 19;08 20 1;28.91 17 37 19
3. Arttu Suvisaari Akilles 19;71 18 1;28.70 18 36 18
4. Halme Sasu KorsKa 20;02 15 1;28.60 19 34 17
5. Henri Kinnunen LUP-82 19;90 16 1;34.34 16 32 16
6. Valtteri Alanko SV 19;88 17 1;34.88 15 32 15
N16
1. Evelin Idarand CCH 19;18 20 1;27.58 20 40 20
2. Veera Väkevä CCH 20;24 18 1;30.60 19 38 19
3. Vilma Alanko SV 19;61 19 1;33.08 18 38 18
M16
1. Jere Myllymäki CCH 20;71 20 1;16.93 20 40 20
Yleinen 1 km aika-ajo
1. Anton Aro CCH 1;08.68
2. Risto Aaltio TW-L 1;09.59
3. Johan Gustavson CCH 1;14.44
4. Antero Aarnio CCH 1;16.50
5. Juha Aintila IK-32 1;17.52
6. Tapio Hyrkäs CCH 1;27.38
7. Jyrki Tasa CCH 1;27.66
8. Paavo Aro CCH 1;29.07
9. Pekka Husgafvel CCH 1;29.75
Naiset 500 m
1. Elisa Arvo CCH 39;40

Nuorten Viesti 3x400 m

pisteet Aika Joukkueet
1. Porvoon Akilles 20 1;46.12 Petra Nurmi, Arttu Suvisaari, Max Puttonen
2. Cycle Club Helsinki 17 1;52.28 Samu Myllymäki, Jere Myllymäki, Veera Väkevä
3. CCH/MTBCF 15 1;56.56 Jonne Itkonen, Michael Aaarnio, Onni Mäkinen
4. Porvoon Akilles 13 1;59.78 Joakim Nordström, Jonas Nordström, Vilhelmiina Suvisaari
5. Sibbo Vargarna 11 2;00.40 Anni Alanko, Valtteri Alanko, Vilma Alanko
Kilpailun isäntänä toimi Velo Finland
Kilpailunjohtajana Mia Beckman
Ylituomarina Olli Heikurinen
Pertti Sirén 050-5378930