Aaron päivän ratapyöräily kilpailut 1.7.2010 | |||||||
Helsingin Velodromilla | |||||||
Kilpailussa on A ja B ryhhmät jotka kilpailevat omista palkinnoistaan. | |||||||
A= ryhmä: Miehet, M30-40 ja M18 | |||||||
B=ryhmä: Naiset, M50, M/N16, N18 | |||||||
500 m aika-ajo |
Pisteet |
||||||
1. | Virva Koski | TVC | 39;29 | 20 | |||
2. | Michael Aarnio | CCH | 41.78 | 19 | |||
3. | Evelin Idarand | CCH | 42.59 | 18 | |||
4. | Vilma Alanko | SV | 42;77 | 17 | |||
5. | Jyrki Tasa | CCH | 42.78 | 16 | |||
6. | Sabine Haavisto | CCH | 43.08 | 15 | |||
7. | Vaula Koski | TVC | 43;21 | 14 | |||
8. | Veera Väkevä | CCH | 43.78 | 13 | |||
9. | Anna-Mari Saarinen | TVC | 43;83 | 12 | |||
10. | Anna Ronkainen | CCH | 44.65 | 11 | |||
11. | Peppi Heinikainen | TWD | 50.59 | 10 | |||
1 km aika-ajo |
Pisteet |
||||||
1. | Juha Aintila | IK-32 | 1;14.01 | 20 | |||
2. | Juhani Timmerbacka | Che-Isku | 1;14.22 | 19 | |||
3. | Samuel Halme | V-8 | 1;14.72 | 18 | |||
4. | Antero Aarnio | CCH | 1;15.21 | 17 | |||
5. | Jere Myllymäki | CCH | 1;15.27 | 16 | M16 | ||
6. | Johan Gustavson | CCH | 1;15.53 | 15 | |||
7. | Jarkko Mélart | CCH | 1;16.12 | 14 | |||
8. | Jukka Heinikainen | TWD-L | 1;17.27 | 13 | |||
9. | Lauri Arte | CCH | 1;21.15 | 12 | |||
10. | Antti Brax | CCH | 1;21.57 | 11 | |||
11. | Jarkko Saarinen | TVC | 1;21.71 | 10 | |||
12. | Lauri Harju | TVC | 1;24.33 | 9 | |||
13. | Kevin Ots | CCH | 1;25.62 | 8 | M16 | ||
14. | Visa Koski | TVC | 1:30.96 | 7 | M16 | ||
2 km aika-ajo | Pisteet | yhteispisteet | |||||
1. | Jyrki Tasa | CCH | 2;58.29 | 20 | 36 | ||
2. | Anna Ronkainen | CCH | 2;58.32 | 19 | 30 | ||
3. | Kevin Ots | CCH | 3;00.72 | 18 | 26 | ||
4. | Veera Väkevä | CCH | 3;01.86 | 17 | 30 | ||
5. | Anna-Mari Saarinen | TVC | 3;02.75 | 16 | 28 | ||
6. | Vaula Koski | TVC | 3;11.42 | 15 | 29 | ||
7. | Evelin Idarand | CCH | 3;11.65 | 14 | 32 | ||
8. | Visa Koski | TVC | 3;13.65 | 13 | 20 | ||
9. | Vilma Alanko | SV | 3;16.94 | 12 | 29 | ||
4 km aika-ajo | aika | Pisteet | yhteispisteet | ||||
1. | Juhani Timmerbacka | Che-Isku | 5;01.94 | 20 | 39 | ||
2. | Samuel Halme | V-8 | 5;10.80 | 19 | 37 | ||
3. | Johan Gustavson | CCH | 5;17.85 | 18 | 33 | ||
4. | Lauri Harju | TVC | 5;53.90 | 17 | 26 | ||
5. | Antti Brax | CCH | 6;13.95 | 16 | 27 | ||
5 kierroksen linja-ajo | Pisteet | yhteispisteet | |||||
1. | Wille-O. Riihelä | CCH | 20 | 20 | |||
2. | Kevin Ots | CCH | 19 | 45 | |||
3. | Virva Koski | TVC | 18 | 38 | |||
4. | Evelin Idarand | CCH | 17 | 49 | |||
5. | Jyrki Tasa | CCH | 16 | 52 | |||
6. | Anna Ronkainen | CCH | 15 | 45 | |||
7. | Visa Koski | TVC | 14 | 34 | |||
8. | Veera Väkevä | CCH | 13 | 33 | |||
9. | Anna-Mari Saarinen | TVC | 12 | 40 | |||
10. | Vilma Alanko | SV | 11 | 40 | |||
11. | Vaula Koski | TVC | 10 | 39 | |||
10 kierroksen linja-ajo | |||||||
1. | Juhani Timmerbacka | Che-Isku | 20 | 59 | |||
2. | Jukka Heinikainen | TWD-L | 19 | 32 | |||
3. | Samuel Halme | V-8 | 18 | 55 | |||
4. | Johan Gustavson | CCH | 17 | 50 | |||
5. | Kevin Ots | CCH | 16 | 61 | |||
6. | Wille-O. Riihelä | CCH | 15 | 35 | |||
Yhteistulos | A=ryhmä | ||||||
1. | Juhani Timmerbacka | Che-Isku | 59 | ||||
2. | Samuel Halme | V-8 | 55 | ||||
3. | Johan Gustavson | CCH | 50 | ||||
4. | Jukka Heinikainen | TWD-L | 32 | ||||
5. | Antti Brax | CCH | 27 | ||||
6. | Lauri Harju | TVC | 26 | ||||
7. | Juha Aintila | IK-32 | 20 | ||||
8. | Antero Aarnio | CCH | 17 | ||||
9. | Jarkko Mélart | CCH | 14 | ||||
10. | Lauri Arte | CCH | 12 | ||||
11. | Jarkko Saarinen | TVC | 10 | ||||
Yhteistulos | B=ryhmä | ||||||
1. | Kevin Ots | CCH | 61 | ||||
2. | Jyrki Tasa | CCH | 52 | ||||
3. | Evelin Idarand | CCH | 49 | ||||
4. | Anna Ronkainen | CCH | 45 | ||||
5. | Anna-Mari Saarinen | TVC | 40 | ||||
6. | Vilma Alanko | SV | 40 | ||||
7. | Vaula Koski | TVC | 39 | ||||
8. | Virva Koski | TVC | 38 | ||||
9. | Visa Koski | TVC | 34 | ||||
10. | Veera Väkevä | CCH | 33 | ||||
11. | Wille-O. Riihelä | CCH | 20 | ||||
12. | Sabine Haavisto | CCH | 15 | ||||
13. | Peppi Heinikainen | TWD | 10 | ||||
Kilpailun järjesti Velodrom Finland | |||||||