Kultainen Kampi. Salmenpäivän ratakilpailut 5.8.2010 HELSINKI | ||||||||
Nuoriso kilpailu Kultainen | ||||||||
N10 | 500 m aika | pisteet | 1 km aika | pisteet | yhteen | Kampi pist. | ||
1. | Henna Kinnunen | LUP-82 | 1;02.39 | 20 | 2;06.31 | 20 | 20 | 20 |
M10 | ||||||||
1. | Joakim Nordström | Akilles | 49;64 | 20 | 1;45.70 | 20 | 40 | 20 |
2. | Matias Niemelä | SPP-56 | 54;52 | 19 | 1;51.31 | 19 | 38 | 19 |
N12 | ||||||||
1. | Pauliina Niemelä | SPP-56 | 48;34 | 19 | 1;39.23 | 20 | 39 | 20 |
2. | Pauliina Ojanen | TP-P | 47;40 | 20 | 1;40.78 | 19 | 39 | 19 |
3. | Anni Alanko | SV | 49;81 | 18 | 1;42.89 | 18 | 36 | 18 |
4. | Wilhelmiina Suvisaari | Akilles | 50;30 | 17 | 1;45.59 | 17 | 34 | 17 |
5. | Viivi Puskala | VP | 52;44 | 16 | 1;49.34 | 16 | 32 | 16 |
M12 | ||||||||
1. | Casper Holmen | TP-P | 47;27 | 20 | 1;36.84 | 20 | 40 | 20 |
2. | Nuutti Antikainen | CCH | 50;69 | 19 | 1;50.39 | 19 | 38 | 19 |
N14 | ||||||||
1. | Petra Nurmi | Akilles | 46;59 | 20 | 1;40.96 | 20 | 40 | 20 |
M14 | ||||||||
1. | Arttu Suvisaari | Akilles | 41;40 | 20 | 1;25.49 | 20 | 40 | 20 |
2. | Jonas Nordström | Akilles | 42;59 | 18 | 1;27,24 | 19 | 37 | 19 |
3. | Michael Aarnio | CCH | 42;46 | 19 | 1;29.42 | 18 | 37 | 18 |
4. | Henri Kinnunen | LUP-82 | 44;30 | 17 | 1;36;93 | 17 | 34 | 17 |
5. | Ville Hirvenoja | Vp | 48;52 | 16 | 1;37.34 | 16 | 32 | 16 |
N16 | ||||||||
1. | Vilma Alanko | SV | 42;79 | 20 | 1;28.71 | 20 | 40 | 20 |
2. | Veera Väkevä | CCH | 44;52 | 19 | 1;29.89 | 19 | 38 | 19 |
3. | Kaarina Arvo | TuUL | 47;00 | 17 | 1;38.71 | 18 | 35 | 18 |
4. | Heidi Kinnunen | LUP-82 | 46;10 | 18 | 1;38.98 | 17 | 35 | 17 |
5. | Peppi Heinikainen | TWD | 47;46 | 16 | 1;39.83 | 16 | 32 | 16 |
M16 | ||||||||
1. | Max Puttonen | Akilles | 38;12 | 20 | 1;19-00 | 20 | 40 | 20 |
2. | Kevin Ots | CCH | 39;90 | 19 | 1;23.78 | 19 | 38 | 19 |
Miehet | ||||||||
1. | Antero Aarnio | CCH | 39;55 | |||||
2. | Jyrki Tasa | CCH | 43;05 | |||||
3. | Pekka Husgafvel | CCH | 44;78 | |||||
4. | Arto Husgafvel | CCH | 48;77 | |||||
Viesti CUP | pisteet | |||||||
1. | Porvoon Akilles | 1;47.04 | 20 | |||||
Arttu Suvisaari | Akilles | 16 | ||||||
Max Puttonen | Akilles | 14 | ||||||
Petra Nurmi | Akilles | 14 | ||||||
2. | Cycle Club Helsinki | 1;50.18 | 17 | |||||
Kevin Ots | CCH | 16 | ||||||
Michael Aarnio | CCH | 14 | ||||||
Nuutti Antikainen | CCH | 12 | ||||||
3. | Porvoon Akilles | 1;57.06 | 15 | |||||
Vilhelmiina Suviraari | Akilles | 12 | ||||||
Joakim Nordström | Akilles | 10 | ||||||
Jonas Nordström | Akilles | 14 | ||||||
4. | TP-P, TuUL, CCH | 1;59.82 | 13 | |||||
Pauliina Ojanen | TP-P | 12 | 5 | |||||
Veera Väkevä | CCH | 16 | 5 | |||||
Kaarina Arvo | TuUL | 16 | 5 | |||||
5. | SV, TWD | 2;01.71 | 11 | |||||
Peppi Heinikainen | TWD | 16 | 4 | |||||
Anni Alanko | SV | 12 | 4 | |||||
Vilma Alanko | SV | 16 | 4 | |||||
6. | LUP-82 | 2;06.59 | 10 | |||||
Henna Kinnunen | 10 | |||||||
Henri Kinnunen | 14 | |||||||
Heidi Kinnunen | 16 | |||||||
7. | VP, SPP-56 | 2;07.38 | 9 | |||||
Matias Niemelä | SPP-56 | 10 | 3 | |||||
Pauliina Niemelä | SPP-56 | 12 | 3 | |||||
Viivi Puskala | VP | 12 | 3 | |||||
3 kierroksen linja-ajo, kaikille luokille yhteinen (KK-luokat). |
||||||||
1. | Max Puttonen | Akilles | 1.58.40 | |||||
2. | Kevin Ots | CCH | ||||||
3. | Arttu Suvisaari | Akilles | ||||||
4. | Vilma Alanko | SV | ||||||
5. | Michael Aarnio | CCH | ||||||
6. | Veera Väkevä | CCH | ||||||
7. | Peppi Heinikainen | TWD | ||||||
8. | Joakim Nordström | Akilles | ||||||
9. | Kaarina Arvo | TuUL | ||||||