Haukipudas, 19.6.2010

Virpiniemi XC

M-Elite (32 km):
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Alex Schwarz PK Team 1:31:04
2 Daniel Schwarz PK Team 1:31:38
3 Jaakko Toppari Wasa Velocity 1:31:31 -1 kierr.
4 Jarmo Levo OuTa 1:41:09 -1 kierr.
5 Mikko Laukka RaaSePy 1:38:32 -2 kierr.
DNS Juha Kangaskokko CC Picaro
N-Elite
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Heli Ovaska PK Team 1:44:31 -1 kierr.
2 Hanna Konttinen VoVi 1:39:06 -2 kierr.
3 Anna Lahti KäTa 1:45:59 -2 kierr.
4 Riinamaria Hongisto IK-32 /Focus Ladies 1:38:51 -3 kierr.
M-18
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Sakari Lehtinen HyPy 1:41:35
2 Eemeli Välimaa OP-P 1:38:53 -1 kierr.
N-Kunto
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Sari Orvola Grooppi Ylläs 1:39:48 -2 kierr.
M-30
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Kent Sippola PK Team 1:35:35
Petri Keskitalo PK Team DNF
Samuli Ollanketo Oulun Tarmo DNS
M-40
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Hannu Jänkälä OP-P 1:43:35
2 Pekka Välimaa OP-P 1:43:37
3 Hannu Marjoniemi PyöRi 1:46:23 -2 kierr.
M-50
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Veijo Vahteri KiiRi 1:45:22
2 Keijo Hongisto Oulun Tarmo 1:38:43 -1 kierr.
3 Markku Lesonen PK Team 1:41:51 -2 kierr.
M-Kunto
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Pekka Tahkola Kaupin Kanuunat 1:38:18
2 Jukka Puustinen Kainuun Hiihtoseura 1:40:31
3 Mikko Myöhänen PMK Kajaani 1:43:01
4 Arto Tikkala Wasa Velocity 1:43:08
5 Pasi Lieto Oulu 1:32:42 -1 kierr.
6 Jukka Feldt 1:34:40 -1 kierr.
7 Miikka Orvola PK Team 1:35:19 -1 kierr.
8 Tuomas Ronkainen OTC 1:38:11 -1 kierr.
9 Janne Karhu VAKA 1:39:26 -1 kierr.
10 Jarno Seessalmi MTB Oulu 1:42:11 -1 kierr.
11 Marko Alatalo RaaSePy 1:43:55 -1 kierr.
12 Janne Koski PK Team 1:32:08 -2 kierr.
13 Valtteri Toivonen 1:42:45 -2 kierr.
14 Petri Pirttilä Oulu 1:43:23 -2 kierr.
15 Ismo Saaranen Pyhäntä DNF
M-14 (16 km)
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Lauri Koski KäTa 1:00:09
2 Leevi Halme OTC 1:13:53 -1 kierr.
M-10 (6 km)
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Simeon Manninen OP-P 0:22:31
2 Turo Torvinen OP-P 0:24:55
3 Sampo Lahti KäTa 0:25:29
4 Ville Lampiselkä KäTa 0:23:10 -1 kierros
5 Sami Vuorenmaa Liminka 0:26:08 -1 kierros
6 Samuel Aikio PK Team 0:26:34 -1 kierros
7 Benjamin Madetoja PK Team DNF
N-12 (6 km)
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Emma Lahti KäTa 0:26:06
2 Lyydia Halme OTC 0:27:54 -1 kierros
N-14 (8,4 km)
Sija Etunimi Sukunimi Seura  Aika
1 Anna Lahti KäTa 0:29:42
2 Iida-Maria Marjoniemi PyöRi 0:35:32 -2 kierrosta