Solvalla-Tempo, Espoo 11.06.2010 Nro 39
M-12 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Joakim Nordström               Akilles      .09.55.00
2 Sampo Lahti                    KäTa         .10.10.00
3 Samu Myllymäki                 CCH          .10.34.00
4 Akseli Laakkonen               Akilles      .10.41.00
5 Matias Niemelä                 SPP-56       .11.08.00
6 Eero Nokkonen                  P-P          .12.05.00
M-10 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Tomi Santasalo                 PoTa         .09.49.00
2 Casper Hänninen                Akilles      .09.55.00
3 Jonne Itkonen                  CCH          .10.00.00
4 Juho Kantola                   KorsKa       .10.18.00
5 Mathias Eskelin                SibboV       .11.10.00
6 Waldemar Aintila               IK-32        .12.21.00
 
N-10 5 km    
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Milana Itäpää                  P-P          .13.17.00
2 Henna Kinnunen                 LUP-82       .15.00.00
N-12 5 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Pauliina Niemelä               SPP-56       .09.32.00
2 Pauliina Ojanen                P-P          .10.23.00
3 Ella Mäki-Jouppila             SPP-56       .10.28.00
4 Emma Lahti                     KäTa         .10.35.00
5 Viivi Puskala                  VP           .10.44.00
6 Anni Alanko                    SibboV       .10.56.00
7 Vilhelmiina Suvisaari          Akilles      .11.02.00
8 Katariina Sarismala            P-P          .11.31.00
9 Lyydia Halme                   OTC          .12.37.00
M-14 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Niklas Henttala                Akilles      .17.44.00
2 Aleksi Hänninen                Akilles      .17.49.00
3 Sasu Halme                     KorsKa       .17.55.00
4 Lauri Koski                    KäTa         .18.10.00
5 Arttu Suvisaari                Akilles      .18.32.00
6 Jonas Nordström                Akilles      .18.33.00
7 Aleksi Parttimaa               TuUL         .18.50.00
8 Waltteri Lepistö               PoTa         .19.09.00
9 Markus Vuorela                 PoTa         .19.56.00
10 Henri Kinnunen                 LUP-82       .20.29.00
11 Michael Aarnio                 CCH          .20.39.00
12 Valtteri Alanko                SibboV       .21.16.00
13 Ville Hirvenoja                VP           .21.20.00
14 Leevi Halme                    OTC          .23.05.00
M-16 10 km    
Sija Nimi Seura Loppuika
1 Max Puttonen                   Akilles      .16.50.00
2 Markus Myllymäki               CCH          .17.23.00
3 Henrik Luostarinen             TuUL         .17.54.00
4 Ilpo Hiltunen                  TuUL         .18.04.40
5 Henri Määttä                   TWD          .18.04.90
6 Kevin Ots                      CCH          .18.51.00
N-14 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Anna Lahti                     KäTa         .20.00.00
2 Petra Nurmi                    Akilles      .22.13.00
3 Elisa Heikkilä                 Cyclos       .22.28.00
N-16 10 km
Sija Nimi Seura Loppuika
1 Veera Väkevä                   CCH          .18.31.00
2 Eveliina Sarismala             P-P          .19.49.00
3 Vilma Alanko                   SibboV       .21.11.00
4 Anni Elmen                     TVC          .22.40.00
5 Heidi Kinnunen                 LUP-82       .24.01.00
Elite 17 km
Sija Nimi Seura Loppuaika
1 Jarmo Rissanen                 Picaro       .24.05.10
2 Kreu Maisniemi                 CCH          .24.48.78
3 Teppo Mäkelä                   P-Union      .25.10.21
4 Jan Elmgren                    CCH          .25.17.62
5 Pasi Ahlroos                   IK-32        .25.33.51
6 Marko Leppämäki                Continenta   .25.44.21
7 Jouni Väinölä                  IK-32        .25.48.37
8 Eerik Idarand                  CCH          .26.39.32
9 Teemu Lemmettylä               IK-32        .27.17.57
10 Mika Tervala                   TWD          .27.36.91
11 Jari Valkama                   HlTarmo      .27.48.99
12 Asko Sneck                     HyPy         .27.59.62
13 Tapani Aaltonen                HelTri       .29.15.64
14 Marcus Lindqvist               HelTri       .29.25.11
15 Samuli Kyyrönen                TWD          .31.06.94
16 Petri Harjamäki                TWD          .31.40.76
Naiset 17 km    
Sija Nimi Seura  
1 Anne Palm                      CCH          .29.19.05
2 Merja Kiviranta                Focus Ladi   .29.53.30
3 Lotta Lepistö                  PoTa         .30.07.92
4 Heini Salovaara                AHH CT       .31.37.37
5 Laura Lilja                    Focus Ladi   .34.31.58