PÄLKÄNE.Sappee MTB. 15.08.2009

Matka

Sija

Nimi

 

Seura

Paikkakunta

Aika

108 km

1.

Perttu

Turku

Cycle Club Helsinki

Helsinki

4:06:31

108 km

2.

Kari

Arfman

Porvoon Ikämiehet Metsässä

Porvoo

4:15:18

108 km

3.

Janne

Salonpää

Lapua

Lapua

4:37:35

108 km

4.

Tuomas

Malinen

ÄäriTeam

Vantaa

4:52:21

108 km

5.

Timo

Varjoniemi

CCH

Helsinki

4:54:48

108 km

6.

Janne

Juntunen

 -

Kangasala

4:57:34

108 km

7.

Eero

Hellgrén

Team Kyytijannut

Turku

5:13:00

108 km

8.

Erkki

Sirkka

CCH

Helsinki

5:13:56

108 km

9.

Ilpo

Pinola

Kantokasken Kuntourheilijat

Espoo

5:59:05

108 km

 

Tapio

Malinen

ÄäriTeam

Vantaa

kesk

108 km

 

Henrik

Westerholm

 -

Helsinki

kesk

 

 

 

 

 

 

 

25 km

1.

Tero

Halonen

Hämeenkoski

Hämeenkoski

1:03:43

25 km

2.

Toni

Tähti

Viitasaaren Viesti

Viitasaari

1:08:35

25 km

3.

Anssi

Kukkonen

Aitoon Nylkyt

Aitoo

1:17:17

25 km

4.

Vesa

Kunnari

 -

Tuusula

1:17:53

25 km

5.

Mika

Gustafsson

GRT

Varkaus

1:17:57

25 km

6.

Tuomas

Ahoranta

 -

Tampere

1:21:39

25 km

7.

Joni

Gustafsson

GRT

Varkaus

1:23:40

25 km

8.

Jirka

Kapanen

 -

Hämeenlinna

1:24:40

25 km

9.

Marko

Kyllönen

 -

Järvenpää

1:25:47

25 km

10.

Markus

Ritala

PoJat

Valkeakoski

1:25:51

25 km

11.

Veli-Heikki

Mustonen

GRT-Varkaus

Varkaus

1:26:41

25 km

12.

Timo

Mattila

 -

Hämeenlinna

1:27:22

25 km

13.

Benjami

Myllylä

PyöräRinki

Nivala

1:31:37

25 km

14.

Tomi

Tallgren

 -

Helsinki

1:32:32

25 km

15.

Liisa

Ranta

 -

Tuusula

1:39:23

25 km

16.

Pasi

Lehtimäki

 -

Tampere

1:44:28

25 km

17.

Minna

Harinen

 -

Järvenpää

1:49:32

25 km

18.

Wiljami

Myllylä

PyöräRinki

Nivala

1:49:55

25 km

19.

Ossi

Hanhinen

Team Mutanaama

Espoo

1:50:01

25 km

20.

Matti

Kantanen

 -

Kangasala

1:50:43

25 km

21.

Lassi-Pekka

Laitinen

Kangasalan Kisa

Kangasala

1:50:55

25 km

22.

Kristiina

Suominen

Team Mutanaama

Espoo

1:51:44

25 km

23.

Janne

Hemilä

 -

Helsinki

1:55:24

25 km

24.

Tiina

Keino

JetsetLifestyle Finland

Kuhmalahti

1:55:49

25 km

25.

Pauliina

Seppälä

 -

Rautajärvi

1:55:49

25 km

26.

Helena

Heikkilä

 -

Aitoo

1:55:59

25 km

27.

Tarja

Eskelinen

 -

Kangasala

1:59:04

25 km

28.

Riitta

Tallgren

 -

Helsinki

2:05:14

25 km

29.

Minna

Ahonen

 -

Helsinki

2:08:41

25 km

30.

Lauri

Lammi

 -

Vantaa

2:17:23

25 km

31.

Markku

Vornanen

 -

Laukaa

2:17:31

25 km

32.

Roni

Lindell

 -

Helsinki

2:48:17

25 km

33.

Richard

Nyholm

 -

Espoo

2:48:20

 

 

 

 

 

 

 

M 54 km

1.

Rainer

Aaltonen

TCC

Hämeenlinna

1:52:36

M 54 km

2.

Mika

Tervala

TWD

Hollola

2:01:08

M 54 km

3.

Ilkka

Heinonen

JYPS

Turku

2:01:55

M 54 km

4.

Matti-Pekka

Vanninen

 -

Eura

2:02:01

M 54 km

5.

Mika

Myllylä

PyöräRinki

Nivala

2:02:11

M 54 km

6.

Olli

Ranta

Kamaki Klubi

Espoo

2:07:04

M 54 km

7.

Jukka

Kitunen

Kaupin Kanuunat

Tampere

2:11:02

M 54 km

8.

Mikko

Ttakamaa

 -

Merikaarto

2:11:18

M 54 km

9.

Philipp

Beierer

 -

Tampere

2:11:46

M 54 km

10.

Pasi

Heinonen

PK Racing Team

Valkeakoski

2:11:55

M 54 km

11.

Santeri

Jokinen

Team Välikuolema

Kouvola

2:12:24

M 54 km

12.

Jarno

Nieminen

Team Välikuolema

Nastola

2:13:04

M 54 km

13.

Juho

Mustonen

kangki

tampere

2:14:18

M 54 km

14.

Mikko

Jokinen

KangKi

Pirkkala

2:14:47

M 54 km

15.

Heikki

Tunkelo

IK-32

Espoo

2:15:05

M 54 km

16.

Antti

Liikonen

Orimattilan toive

Hollola

2:16:26

M 54 km

17.

Tapani

Koskinen

Viimeiset pirkkalaiset

Pirkkala

2:16:35

M 54 km

18.

Mikael

Hautamäki

 -

Helsinki

2:17:38

M 54 km

19.

Miikka

Lehtinen

TABC

Kangasala

2:17:46

M 54 km

20.

Vesa

Uusitalo

Team Välikuolema

Järvenpää

2:18:24

M 54 km

21.

Erno

Suominen

 -

Helsinki

2:18:47

M 54 km

22.

Seppo

Tompuri

Nokia MTB

Helsinki

2:20:00

M 54 km

23.

Kalle

Malin

Tampereen Sisu

Tampere

2:23:08

M 54 km

24.

Niko

Blomberg

Team Cystrim

Hämeenlinna

2:25:12

M 54 km

25.

Mika

Venäläinen

Rekolan Raikas

Helsinki

2:25:44

M 54 km

26.

Timo

Raudus

Eksymä 360

Nurmijärvi

2:25:55

M 54 km

27.

Konsta

Tikka

LSPT

Kauttua

2:26:35

M 54 km

28.

Pertri

Ryhänen

Rekolan pullaposket

Vantaa

2:27:46

M 54 km

29.

Sakari

Hinkkala

Team Kyytijannut

Kuhmalahti

2:28:18

M 54 km

30.

Kai

Tanskanen

 -

Turku

2:29:07

M 54 km

31.

Markku

Jokinen

Tcc

Pekola

2:33:42

M 54 km

32.

Vesa

Hyvärinen

Viimeiset Pirkkalaiset

Pirkkala

2:34:46

M 54 km

33.

Sami

Puumalainen

Rekolan pullaposket

Vantaa

2:34:54

M 54 km

34.

Jussi

Nieminen

CC Kauko Ankerias

Lahti

2:35:16

M 54 km

35.

Jukka

Heinonen

CC Kauko Ankerias

Hamina

2:35:21

M 54 km

36.

Timo

Heino

LSPT

Kauttua

2:35:32

M 54 km

37.

Mika

Koski

 -

Nummenkylä

2:35:41

M 54 km

38.

Jussi

Björkenheim

 -

Isokyrö

2:38:36

M 54 km

39.

Hannu

Kenttämies

Pilpala HC Racing

Hämeenlinna

2:39:00

M 54 km

40.

Jukka

Nikkanen

TCC

Parola

2:39:30

M 54 km

41.

Mika

Lindqvist

 -

Kellokoski

2:40:05

M 54 km

42.

Teppo

Valtonen

TCC

Hämeenlinna

2:40:25

M 54 km

43.

Jari

Vesala

Kamaki Klubi

Hämeenlinna

2:40:54

M 54 km

44.

Mika

Halli

 -

Hämeenlinna

2:43:03

M 54 km

45.

Jouni

Virtaniemi

 -

Paimio

2:43:18

M 54 km

46.

Jussi

Sairanen

Deloitte

Tuusula

2:44:16

M 54 km

47.

Raimo

Tuokko

Zeus

Järvenpää

2:44:44

M 54 km

48.

Mikko

Lempinen

 -

Hämeenlinna

2:48:23

M 54 km

49.

Gerbrand

Bijmolt

 -

Tampere

2:48:51

M 54 km

50.

Tommi

Saarinen

Kamaki Klubi

Harviala

2:49:45

M 54 km

51.

Jari

Myllyperkiö

 -

Järvenpää

2:51:38

M 54 km

52.

Kaj

Tienvieri

 -

Tampere

2:52:13

M 54 km

53.

Milko

Konttinen

 -

Ylöjärvi

2:52:49

M 54 km

54.

André

Fabig

Köstritzer

Viiala/ Akaa

2:55:06

M 54 km

55.

Juha

Tyrni

 -

Tampere

2:55:12

M 54 km

56.

Jussi

Heinonsalo

 -

Helsinki

2:55:15

M 54 km

57.

Petja

Pinomäki

Valkeakosken Haka

Valkeakoski

2:55:48

M 54 km

58.

Kosti

Puurunen

Sappee Bike Park

Tampere

3:05:05

M 54 km

59.

Ari

Paajanen

 -

Vantaa

3:14:52

M 54 km

60.

Mikko

Lehto

 -

Kuopio

3:15:05

M 54 km

61.

Jukka

Pelkonen

Tahko

Kuopio

3:15:09

M 54 km

62.

Tomi

Heikkinen

LULU

Espoo

3:15:22

M 54 km

63.

Jani

Niskanen

 -

Tampere

3:16:22

M 54 km

64.

Janne

Simula

-

Espoo

3:16:51

M 54 km

65.

Tommi

Kenttämies

Pilpala HC Racing

Tampere

3:22:52

M 54 km

66.

Risto

Arenius

Järvenpää

Järvenpää

3:23:19

M 54 km

67.

Juho

Höysniemi

sappee

Sahalahti

3:23:39

M 54 km

68.

Rainer

Zeitlin

 -

Pälkäne

3:24:59

M 54 km

69.

Juuso

Rantala

Pilpala HC Racing

Espoo

3:29:38

M 54 km

70.

Olli

Raudus

Eksymä 360

Turenki

3:31:28

M 54 km

71.

Janne

Volotinen

Eksymä 360

Hauho

3:31:28

M 54 km

72.

Marko

Leppälä

 -

Padasjoki

3:36:35

M 54 km

73.

Matti

Pokkinen

CC Kauko Ankerias

Hämeenlinna

kesk

 

 

 

 

 

 

 

N 54 km

1.

Katariina

Laakkonen

IK 32

Espoo

2:38:04

N 54 km

2.

Sari

Anttila

 -

Järvenpää

3:08:08

N 54 km

3.

Kirsi

Jaakonsaari

 -

Helsinki

3:15:03

N 54 km

4.

Päivi

Vaahtera

Kaupin kanuunat

Nokia

3:17:58