III PYHÄJÄRVI MAANTIE AJOT TULOKSET 24.5.2009

 

 

Sarja N-14

16

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Koski Vaula

TVC

N-14

0:30:38

2

Arvo Kaarina

TuUL

N-14

sa

 

 

 

 

 

 

Sarja M-12

16

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Kuusisto Waltteri

TWD

M-12

0:30:38

2

Lång Jimi

PoTa

M-12

sa

 

 

 

 

 

 

Sarja M-75

16

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Anthoni Henrik

SV

M-75

0:39:35

 

 

 

 

 

 

Sarja N-40

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Palm Anne

CCH

N-40

1:07:00

2

Puumala Sari

Picaro

N-40

1:07:03

 

 

 

 

 

 

Sarja N-50

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

 

Laurio Aino

CCH

 

DNS

 

 

 

 

 

 

Sarja N-16

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Vainionpää Laura

KaKa

N-16

1:18:00

 

 

 

 

 

 

Sarja M-14

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Pahlanen Aleksi

KäTa

M-14

1:07:00 AM

2

Bagger Emil

Akilles

M-14

sa

3

Vainionpää Oskari

KaKa

M-14

sa

4

Lepistö Waltteri

PoTa

M-14

1:09:58 AM

5

Karhu Juuso

Akilles

M-14

1:18:00 AM

 

Lång Jone

PoTa

M-14

DNF

 

 

 

 

 

 

Sarja M-65

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Leppänen Kalevi

TY

M-65

1:07:00

2

Candolin Taisto

PoPyKa

M-65

1:18:33

 

Tulkki Markku

SäkY

 

DNS

 

 

 

 

 

 

Sarja M-70

40

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Munne Reijo

KoPy

M-70

1:07:00

2

Outinen Toivo

Ik-32

M-70

1:07:05

3

Enlund Aulis

P-68

M-70

- 1 kierr

 

 

 

 

 

 

Sarja M-16

56

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Koski Visa

TVC

M-16

2:04:59

 

 

 

 

 

 

Sarja M-50

56

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Hautamäki Samuli

KäTa

M-50

1:29:30

2

Pekkanen Keijo

JoPy

M-50

sa

3

Keinänen Kari

CCH

M-50

sa

4

Torkkkeli Juhani

TuUL

M-50

1:39:26

5

Louhi Lassi

TuUL

M-50

DNS

 

 

 

 

 

 

Sarja M-55

56

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Lampioinen Kimmo

KoiIs

M-55

1:29:30

2

Korhonen Ano

Ik-32

M-55

sa

3

Seppälä Ilari

LaihLu

M-55

sa

 

Jussila Osmo

Pyörärinki

M-55

DNF

 

Immonen Matti

SäkY

M-55

DNF

 

Gren Christer

TCC

M-55

DNS

 

Tanskanen Jaakko

CCH

M-55

DNS

 

 

 

 

 

 

Sarja M-60

56

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Salminen Pentti

TWD

M-60

1:29:30

2

Leppänen Johannes

HTL

M-60

sa

3

Stenström Ulf

CCH

M-60

sa

4

Koskihaka Markku

SäkY

M-60

sa

5

Kovanen Unto

Picaro

M-60

sa

6

Kari Veijo

PoTa

M-60

1:38:03

7

Vainionpää Esa

KaKa

M-60

sa

8

Rintala Jukka

PoTa

M-60

sa

 

Tanttu Matti

CCh

M-60

DNF

 

 

 

 

 

 

Sarja M-30

72

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Toivanen Pekka

TCC

M-30

1:48:55 AM

2

Järvisalo Jari

PKK

M-30

sa

3

Hautamäki Janne

Picaro

M-30

sa

4

Lehtonen Pekka

PoTa

M-30

sa

5

Helin Kari

Picaro

M-30

sa

6

Sjöholm Mats

LUP-82

M-30

sa

7

Mähönen Hannu

PKK

M-30

sa

8

Viinikka Tapio

HlTarmo

M-30

sa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarja M-40

72

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Mattila Sami

TVC

M-40

1:48:55 AM

2

Hietala Jukka

TCC

M-40

sa

3

Lepistö Jyrki

PoTa

M-40

sa

4

Pihkoluoma Mika

RSP

M-40

sa

5

Jutila Petri

P-Union

M-40

sa

6

Taavitsainen Raimo

CCH

M-40

sa

7

Raivio Kari

Picaro

M-40

sa

8

Eronen Marko

KoiIs

M-40

sa

9

Elonen Kari

RSP

M-40

sa

 

Järvinen Seppo

Picaro

M-40

DNF

 

Väisänen Mika

Picaro

M-40

DNF

 

Salvanto Antero

IK-32

M-40

DNS

 

 

 

 

 

 

M-ELITE

120

km

 

 

 

 

 

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Simola Mika

TuUL

M-elite

2:57.08

2

Martikainen Tommi

Meridiani

M-elite

 

3

Rissanen Jarmo

CCH

M-elite

 

4

Liias Toni

TuUL

M-elite

2:58:44

5

Leppämäki Marko

Continent

M-elite

 

6

Pajari Matti

CCH

M-elite

3:00:04

7

Holma Kari

Cheb-Is

M-elite

 

8

Hämeenaho Tero

Continent

M-elite

3.00:32

9

Tiainen Sami

TWL

M-elite

 

10

Vilen Mika

CCH

M-elite

 

11

Hiltunen Paavo

Continent

M-elite

 

12

Maunumäki Kari

KäTa

M-elite

 

13

Bäckman Anders

TWD

M-elite

 

14

Niemi Jarkko

P-Union

M-elite

 

15

Tuunanen Kimmo

SPP-56

M-elite

 

16

Mansner Kim

Akilles Speci

M-elite

 

17

Suominen Ville

TuUL

M-elite

 

18

Turku Perttu

CCH

M-elite

 

19

Tuikka Tommi

Picaro

M-elite

 

20

Timmerbacka Juhani

Cheb-Is

M-elite

 

21

Mäkelä Jouko

Continent

M-elite

 

22

Heinikainen Jukka

TWL

M-elite

 

23

Tuukkanen Kai

GIF

M-elite

 

24

Pesola Timo

KäTa

M-elite

 

25

Kakko Juha

KoPy

M-elite

 

26

Teivaala Eero

Continent

M-elite

3:00:48

 

Ingalsuo Jouni

KäTa

M-elite

DNF

 

Suominen Matti

TuUL

M-elite

DNF

 

Kyllönen Ilpo

KoiIs

M-elite

DNF

 

Luomaranta Antti

SPP-56

M-elite

DNF

 

Huovinen Jukka

KäTa

M-elite

DNF

 

Ingalsuo Jouni

KäTa

M-elite

DNF

 

Lehtonen Timo

TemPohj

M-elite

DNF

 

Ylinen Jani

Team Pohj

M-elite

DNF

 

Haapala Joonas

TemPohj

M-elite

DNF

 

Hietala Juhana

CCH

Elite

DNF

 

Toivanen Timo-Jaakko

Picaro

Elite

DNF

 

Jäderholm Markus

Akilles

Elite

DNF

 

Tuukkanen Antti

GIF

Elite

DNF

 

Arvo Tapio

TuUl

Elite

DNF

 

Eloluoto Sami

TuUl

Elite

DNF

 

Leppänen Petri K

Team Continental

Elite

DNF

 

Teivaala lauri

Team Continental

Elite

DNF

 

Santala Jukka-Pekka

Chebici-Isku

Elite

DNF

 

Liikala Antti-Jussi

Picaro

Elite

DNF

 

Heikkilä Juho

Cyclos Kuusamo

Elite

DNF

 

Tuikka Tommi

Picaro

Elite

DNF

 

Mäkelä Teppo

P-Union

Elite

DNS

 

Träskelin Antti

Chebici-Isku

Elite

DNS

 

Nieminen Jari

Chebici-Isku

Elite

DNS

 

Göös Marko

KäTa

Elite

DNS

 

Kahila Ilari

CCH

Elite

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-18

120

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Manninen Matti

PoTa

M-18

3.00:32

2

Paajanen Mikko

TWD

M-18

sa

3

Virtanen Jesse  

TuUL

M-18

sa

 

Lindroos Mikael

CCH

M-18

DNF

 

Saarinen Arto

TWD

M-18

DNF

 

 

 

 

 

 

Kilpasarja

80

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Karjalainen Pasi

Zeus

kilpa

2:03:13

2

Losvik Lars

NCK

kilpa

sa

3

Häkkinen Timo

LaprPy

kilpa

2:06:19

4

Kuusisto Tero

TWD

kilpa

sa

5

Loukkola Joni

PoPyKa

kilpa

sa

6

Vienonen Jari

TuUL

kilpa

sa

7

Reunanen Peter

Ik-32

kilpa

sa

8

Laanterä Kalle

Zeus

kilpa

2:06:32

9

Sorvisto Jaakko

Picaro

kilpa

sa

10

Pusa Tero

LaprPy

kilpa

sa

11

Karhu Tomi

Akilles

kilpa

sa

12

Aherikko Juhani

HTL

kilpa

sa

13

Laukkala Mikko

Tem Poh.

kilpa

sa

14

Back Robert

NCK

kilpa

sa

15

Korpela Hannu

TuUL

kilpa

sa

16

Hihnala Juha

Zeus

kilpa

sa

17

Lenkkeri Mika

KoPy

kilpa

 

18

Vainionpää Arto

KaKa

kilpa

2:08:19

 

Ilonen Samu

TVC

kilpa

DNF

 

Länsikallio Jirka

TuUL

Elite

DNF

 

Ferreira david

TuUL

Elite

DNF

 

Simula Jussi

Picaro

Elite

DNF

 

 

 

 

 

 

Naiset ELITE

80

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

LOPPUAIKA

1

Korhonen Heljä

FocusLadies

N

2:07:48 AM

2

Pensaari Pia

TVC

N

2:10:03 AM

3

Lilja Laura

FocusLadies

N

2:16:03 AM

4

Salmenoja Terhi

TuUL

N

2:16:03 AM

5

Louhi Linnea

TuUL

N

-1kier

6

Teivaala Eeva

P-P

N

-1kier

7

Lehtonen Katri

KoiIs

N

-1kier

 

Räsänen Karoliina

FocusLadies

N

DNF

 

Harju Mirella

TuUL

N

DNF

 

N-18

80

km

 

SIJA

Nimi

Seura

Sarja

 

1

Laitala Teija               N18

JU

N / N-18

-1kier

2

Alakoskela Henni       N18

KaKa

N / N-18

-1kier