XCO SM- ja ISM kilpailut, Korso, 16.8.2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M10

3,5 km

 

1

0:17:05

M10

31

Mäkinen Onni

CCH

Cycle Club Helsinki

2

0:17:23

M10

28

Soukko Pekka

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

3

0:18:20

M10

27

Juntunen Antti-Jussi

KorsKa

Korson Kaiku

4

0:20:08

M10

37

Manninen Simeon

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

5

0:20:08

M10

30

Lahti Sampo

KäTa

Kälviän Tarmo

6

0:20:34

M10

47

Kantola Juho

KorsKa

Korson Kaiku

7

0:20:46

M10

43

Stenman Tino

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

8

0:21:13

M10

36

Lehtoranta Eemil

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

9

0:21:39

M10

33

Haarala Ilmari

KorsKa

Korson Kaiku

10

0:22:02

M10

41

Portti Lauri

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

11

0:22:07

M10

29

Sillankorva Jaakko

KorsKa

Korson Kaiku

12

0:22:33

M10

40

Oksman Konsta

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

13

0:22:50

M10

35

Konkiranta Anttoni

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

14

0:24:48

M10

38

Niemi Jonni-Micael

TY

Tampereen Yritys

15

0:28:26

M10

39

Nokkonen Eero

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

16

0:36:43

M10

45

Kuivamäki Jesse

KorsKa

Korson Kaiku

 

DNS

M10

32

Bergman Robin

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M10

34

Halonen Erik

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M10

42

Portti Juho

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M10

46

Salmivuo Patrick

KorsKa

Korson Kaiku

 

DNS

M10

44

Westerholm Tuukka

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N10

3,5 km

 

1

0:22:26

N10

52

Lahti Emma

KäTa

Kälviän Tarmo

2

0:22:40

N10

53

Alanko Anni

SV

IF Sibbo Vargarna

3

0:23:10

N10

54

Suvisaari Vilhelmiina

Akilles

Porvoon Akilles

 

DNS

N10

55

Kantola Liida

KorsKa

Korson Kaiku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M12

7 km

 

1

0:31:31

M12

76

Hänninen Jaakko

TaiTä

Tainionkosken Tähti

2

0:34:25

M12

159

Palva Joona

MTBCF

Mountain Bike Club Finland

3

0:36:13

M12

79

Hirvenoja Ville

VP

Vantaan Pyöräilijät

4

0:37:43

M12

158

Koskinen Joonas

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

5

0:40:22

M12

75

Aapio Juuso

KorsKa

Korson Kaiku

6

0:41:42

M12

78

Kujala Aki

KorsKa

Korson Kaiku

7

0:52:58

M12

82

Karttunen Henrik

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M12

77

Bergman Joel

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M12

81

Honkola Jesse

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M12

80

Sillanpää Arttu

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M12

83

Utter Teemu

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N12

3,5 km

 

1

0:19:38

N12

50

Väyrynen Iina

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

2

0:23:29

N12

160

Huhtala Siiri

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

3

0:23:47

N12

48

Ojanen Pauliina

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

4

0:25:17

N12

49

Sarismala Katariina

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

 

DNS

N12

51

Huikuri Neea

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M14

10,5 km

 

1

0:39:37

M14

130

Niemi Marco-Tapio

TY

Tampereen Yritys

2

0:40:05

M14

117

Hartikainen  Riku

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

3

0:41:25

M14

118

Soukko Mikko

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

4

0:41:54

M14

120

Halme Sasu

KorsKa

Korson Kaiku

5

0:42:16

M14

122

Huikuri Ville

KangKi

Kangasalan Kisa

6

0:43:15

M14

129

Lepistö Waltteri

PoTa

Porin Tarmo

7

0:43:46

M14

131

Vierre Kimi

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

8

0:44:15

M14

123

Lahdenperä Arttu

TCC

Tawast Cycling Club

9

0:44:54

M14

132

Serguskin Atte

TriStadi

TriStadi

10

0:46:42

M14

161

Väyrynen Iiro

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

11

0:49:06

M14

128

Koskinen Matias

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

12

0:50:40

M14

125

Vaunumäki Lauri

TCC

Tawast Cycling Club

13

0:54:24

M14

126

Ahonen Leevi

TCC

Tawast Cycling Club

14

 -1 kierros

M14

119

Holmberg Niklas

BFT

Bikefly Team

15

 -1 kierros

M14

124

Alanko Valtteri

SV

IF Sibbo Vargarna

 

DNS

M14

121

Hytönen Niilo

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

DNS

M14

127

Varjopuro Joonas

TCC

Tawast Cycling Club

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N14

7 km

 

1

0:31:07

N14

84

Väkevä Veera

CCH

Cycle Club Helsinki

2

0:31:08

N14

87

Sarismala Eveliina

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

3

0:33:20

N14

86

Lahti Anna

KäTa

Kälviän Tarmo

 

DNS

N14

85

Leppänen Minni

TWD

CC Tailwind

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N16

10,5 km

 

1

0:47:05

N16

135

Alanko Vilma

SV

IF Sibbo Vargarna

2

0:47:36

N16

136

Stenman Melissa

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

3

0:49:04

N16

133

Lajunen Jenna

VP

Vantaan Pyöräilijät

4

0:52:49

N16

134

Kansikas Jasmin

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M30

33 km

 

1

1:49:35

M30

56

Niemisen Tommi

RCC

Riverside Cycling Club

2

1:52:15

M30

72

Mustonen Timo

KuoPys

Kuopion Pyöräilyseura

3

1:52:34

M30

60

Pulkkinen Pasi

TCC

Tawast Cycling Club

4

1:58:59

M30

68

Ahlroos Pasi

IK-32

Idrottsklubben -32

5

2:00:18

M30

66

Salonen Erkko

CCH

Cycle Club Helsinki

6

2:03:40

M30

63

Mursu Jaakko

KuoPys

Kuopion Pyöräilyseura

7

2:04:00

M30

73

Rantanen Antti

MTBCF

Mountain Bike Club Finland

8

2:04:33

M30

59

Turtiainen Jani

RCC

Riverside Cycling Club

9

2:06:32

M30

58

Sillankorva Ilkka

Zeus

Pyöräilyseura Zeus

10

2:12:22

M30

64

Lindström Petri

P-68

Pyörä-68

11

2:13:49

M30

61

Laaksonen Harri

BFT

Bikefly Team

12

 -1 kierros

M30

62

Karjalainen Jere

KorsKa

Korson Kaiku

13

 -1 kierros

M30

70

Keskitalo Petri

KiiRi

Kiimingin Riento

14

 -1 kierros

M30

67

Marttinen Timo

Zeus

Pyöräilyseura Zeus

 

DNF

M30

57

Vainio Panu

CCH

Cycle Club Helsinki

 

DNF

M30

69

Heinikainen Jari

TWD

CC Tailwind

 

DNF

M30

74

Vuorio Juha

KorsKa

Korson Kaiku

 

DNS

M30

162

Koljosen Markku

KuoPys

Kuopion Pyöräilyseura

 

DNS

M30

71

Maisniemi Kreu

CCH

Cycle Club Helsinki

 

DNS

M30

65

Ovaska Kimmo

PK Team

PK Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M40

27,5 km

 

1

1:34:01

M40

104

Hietala Jukka

TCC

Tawast Cycling Club

2

1:39:28

M40

106

Soidinsalo Sami

CCH

Cycle Club Helsinki

3

1:42:43

M40

108

Järvinen Arto

MTBCF

Mountain Bike Club Finland

4

1:44:17

M40

109

Kokkonen Rauno

TCC

Tawast Cycling Club

5

1:45:35

M40

111

Jänkälä Hannu

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

6

1:46:45

M40

114

Koimäki Hannu

VP

Vantaan Pyöräilijät

7

1:49:20

M40

115

Myllynen Mika

Akilles

Porvoon Akilles

8

 -1 kierros

M40

116

Välimaa Pekka

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

 

DNF

M40

110

Haaparanta Heikki

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

 

DNF

M40

112

Kalliomäki Timo

KoiIsku

KoiIsku

 

DNF

M40

107

Kansikas Ari

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

 

DNF

M40

105

Mattsson Kaj

Akilles

Porvoon Akilles

 

DNS

M40

113

Kivi Mikko 

IK-32

Idrottsklubben -32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M16

22 km

 

1

1:18:05

M16

144

Silvenius Aku

TWD

CC Tailwind

2

1:19:13

M16

141

Hänninen Juho

TaiTä

Tainionkosken Tähti

3

1:20:51

M16

139

Soukko Heikki

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

4

1:25:37

M16

137

Leppänen  Vili

TWD

CC Tailwind

5

1:27:11

M16

145

Välimaa Eemeli

OP-P

Ounaksen Pyörä-Pojat

6

1:30:17

M16

138

Pahajoki Jukka

JYPS

Jyväskylän Pyöräilyseura

7

 -1 kierros

M16

140

Heino Henri

TCC

Tawast Cycling Club

 

DNF

M16

143

Puttonen Max

VP

Vantaan Pyöräilijät

 

DNS

M16

142

Lehtinen Sakari

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M50

22 km

 

1

1:21:39

M50

90

Eklund Rauni

HlT

Hämeenlinnan Tarmo

2

1:22:12

M50

89

Hammarberg Heikki

HMTBC

Heinolan MTB-Club

3

1:24:31

M50

93

Piitulainen Markku

Zeus

Pyöräilyseura Zeus

4

1:25:26

M50

88

Halme Veikko

KorsKa

Korson Kaiku

5

1:27:21

M50

91

Sammalisto Pekka

KangKi

Kangasalan Kisa

6

 - 1 kierros

M50

94

Wiksten  Jari

KoiIsku

KoiIsku

 

DNS

M50

92

Louhi Lasse

TuUL

Turun Urheiluliitto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N18

16,5 km

 

1

1:16:01

N18

156

Paavola Miimu

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

2

1:18:17

N18

157

Törmänen Rosa

Cyclos

Cyclos Kuusamo

3

1:20:10

N18

155

Kansikas Sofia

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

4

1:43:37

N18

154

Hongisto Riinamaria

IK-32

Idrottsklubben -32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M

44 km

 

1

2:11:21

M

3

Vastaranta Jukka

V8

Velo 8

2

2:16:32

M

9

Kangaskokko Juha

Picaro

CC Picaro

3

2:18:29

M

1

Miettinen Olli

Picaro

CC Picaro

4

2:21:42

M

5

Ojala Henri

P-68

Pyörä-68

5

2:26:19

M

25

Schwarz Daniel

PK Team

PK Team

6

2:28:11

M

2

Kuitto Antti

LrPy

Lappeenrannan Pyöräilijät

7

2:28:40

M

24

Schwarz Alexander

PK Team

PK Team

8

2:29:51

M

7

Eloluoto Sami

TuUL

Turun Urheiluliitto

9

 -1 kierros

M

11

Träskelin  Antti

KoiIsku

KoiIsku

10

 -1 kierros

M

12

Heinikainen Jukka

TWL

TWD-Länken rf

11

 -1 kierros

M

20

Henne Samuel

GIF

Gamlakarleby Idrottsförening

12

 -1 kierros

M

4

Oksman Jerry

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

13

 -1 kierros

M

10

Pakkanen Jarkko

P-Union

Tampereen Pyörä-Union

14

 -1 kierros

M

22

Kunnari Jukka-Pekka

PePo

PePo

15

 -1 kierros

M

17

Beekmann Kristjan

Akilles

Porvoon Akilles

16

 -1 kierros

M

8

Nicklén Turo

MTBCF

Mountain Bike Club Finland

17

 -1 kierros

M

15

Lappalainen Jarkko

TCC

Tawast Cycling Club

18

 -1 kierros

M

14

Pihamaa Sauli

SySi

SySi

 

DNF

M

23

Lehtonen Jaakko

CCH

Cycle Club Helsinki

 

DNF

M

163

Sarmalahti Jarno

RCC

Riverside Cycling Club

 

DNF

M

26

Tyynelä Sami

TWD

CC Tailwind

 

DNF

M

18

Tiainen Sami

TWL

TWD-Länken rf

 

DNF

M

13

Pökälä Samuel

AR

Asikkalan Raikas

 

DNS

M

21

Ijäs Kristian

TVC

Team Velo Cycling

 

DNS

M

6

Kananen Kimmo

TWL

TWD-Länken rf

 

DNS

M

19

Niemi Pekka

TY

Tampereen Yritys

 

DNS

M

16

Lamparelli Davide

CCH

Cycle Club Helsinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M18

33 km

 

1

1:49:57

M18

146

Halme Samuel

KorsKa

Korson Kaiku

2

1:56:58

M18

147

Tuominen Samuli

HHCBT

HHCBT

3

1:57:20

M18

149

Holmberg Jeremias

BFT

Bikefly Team

4

2:05:02

M18

150

Uusi-Piuhari Teemu

P-P

Tampereen Pyörä-Pojat

5

2:09:31

M18

148

Pärssinen Perttu

PKK

Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat

6

 -1 kierros

M18

153

Laukkala Mikko

KaKa

Kauhajoen Karhu

7

 -1 kierros

M18

151

Pigg Juuso

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

8

 -1 kierros

M18

152

Laine Atte

TCC

Tawast Cycling Club

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N

33 km

 

1

1:58:49

N

95

Ketonen Carina

RCC

Riverside Cycling Club

2

2:15:37

N

96

Oksman Paula

HyPy

Hyvinkään Pyöräilijät

3

 -1 kierros

N

102

Lilja Laura

IK-32

Idrottsklubben -32

4

 -1 kierros

N

97

Konttinen Hanna

VoVi

Voikkaan Viest

5

 -1 kierros

N

103

Marttinen Mari

IK-32

Idrottsklubben -32

6

 -2 kierrosta

N

100

Räsänen Karoliina

IK-32

Idrottsklubben -32

 

DNF

N

98

Ovaska Heli

PK Team

PK Team

 

DNF

N

99

Perälä Suvi

KorsKa

Korson Kaiku

 

DNS

N

101

Alusniemi Sini

JYPS

Jyväskylän Pyöräilyseura