ALVAJÄRVEN  YMPÄRIAJO  2.8.2009  (Kilpailu nro 62)  TULOKSET

 

N-10   5 km KULTAINEN KAMPI

 

 

1                    Emma Lahti                       Kälviän Tarmo                                        10.25

2                    Johanna Ingalsuo              Kälviän Tarmo                                         11.06

3                    Jenni Karvonen                 Cyclos Kuusamo                                    11.38

4                    Henna Kinnunen               Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82          12.04

 

M-10   5 km KULTAINEN KAMPI

 

1                    Sampo Lahti                     Kälviän Tarmo                                         9.58

2                    Joel Göös                          Kälviän Tarmo                                         10.14

3                    Miika Laitala                     PyöräRinki                                               10.18

4                    Paavo Tuukkanen             Gamlakarleby Idrottsförening                10.47

5                    Tuomas Karvonen            Cyclos Kuusamo                                    11.04

6                    Ville Marjoniemi                PyöräRinki                                               11.19

7                    Kalle Marjoniemi               PyöräRinki                                               11.39

8                    Oliver Lintu                         CC Picaro                                               11.46

9                    Ville Lampiselkä               Kälviän Tarmo                                         12.32

 

N-12   5 km KULTAINEN KAMPI

 

1                    Pauliina Niemelä              Seinäjoen Pyörä-Pojat-56                       9.17

2                    Pauliina Ojanen                Tampereen Pyörä-Pojat                          9.41

3                    Ella Mäki-Jouppila            Seinäjoen Pyörä-Pojat-56                       9.56

4                    Rebekka Ollikainen          CC Picaro                                               10.26

5                    Janika Laitala                   PyöräRinki                                               10.27

6                    Iida-Maria Marjoniemi      PyöräRinki                                               10.32

7                    Riika Tuomi Cyclos Kuusamo                                                          10.35

 

M-12   5 km                       KULTAINEN KAMPI

 

1                    Henri Kinnunen                 Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82            8.46

2                    Oskari Hanhioja                Tampereen Pyörä-Pojat    9.05

3                    Olli Lintu       CC Picaro   10.19

4                    Veikko Rauma                  Kälviän Tarmo                   11.13

 

N-14   20 km                     KULTAINEN KAMPI

 

1                    Anna Lahti   Kälviän Tarmo                   33.47

2                    Niina-Maria Kykyri            Kälviän Tarmo                   35.30

3                    Heidi Kinnunen                 Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät-82          38.54

 

M-14   20 km                     KULTAINEN KAMPI

 

1                    Lauri Koski  Kälviän Tarmo                   33.54

2                    Johannes Korpijärvi         Kälviän Tarmo                   38.17

 

N-16   20 km                     KULTAINEN KAMPI

 

1                    Janna-Carla Niemi           Tampereen Yritys             32.37

2                    Jasmin Kansikas              Tampereen Pyörä-Pojat  33.12

 

M-16   60 km                     KULTAINEN KAMPI

 

1                    Toni Tähti     Viitasaaren Viesti             1.38.45

 

NAISET   60 km

 

1                    Miimu Paavola                  Tampereen Pyörä-Pojat  1.38.45

2                    Sofia Kansikas                 Tampereen Pyörä-Pojat  1.48.59

3                    Riinamaria Hongisto        IK-32 / Focus Ladies        1.58.47

4                    Giia Karjalainen                Cyclos Kuusamo              1.58.47

5                    Maria Klemola                  Gamlakarleby Idrottsförening                1.58.53

 

M-45   60 km

 

01                 Jari Lämsä  Oulu Triathlon Club           1.33.15

02                 Martti Romppanen            Pellossalon Nousu            1.33.15

03                 Ari Kansikas                     Tampereen Pyörä-Pojat  1.38.46

04                 Mikael Savonen                Gamlakarleby Idrottsförening                1.38.48

05                 Pertti Mörö   Tampereen Pyörä-Union 1.38.46

06                 Urpo Utriainen                   Jyväskylän Pyöräilyseura 1.38.46

07                 Jari Hautasaari                 Oulun Tarmo                      1.38.46

08                 Pekka Mäkelä                   Kälviän Tarmo                   1.38.46

09                 Aimo Jokiranta                 Cyclos Kuusamo              1.38.46

10                 Tony Storbacka                Gamlakarleby Idrottsförening                1.38.46

11                 Kenneth Kolppanen          Kälviän Tarmo                   1.38.46

12                 Seppo Järvinen                CC Picaro   1.49.00

                      Kari Elonen  Rauman Seudun Pyöräilijät                   keskeytti

 

ELITE   120 km

 

 

01                 Tommi Martikainen          Meridiana - Kalev Chocolate Team     2.56.50

02                 Mikko Kejo  Turun Urheiluliitto              2.56.50

03                 Juha Kangaskokko          CC Picaro   2.59.23

04                 Marko Göös                      Kälviän Tarmo                   2.59.23

05                 Tommi Tuikka                   CC Picaro   2.59.29

06                 Ralf Sundstedt                  Gamlakarleby Idrottsförening                2.59.59

07                 Timo-Jaakko Toivanen    CC Picaro   3.03.28

08                 Jaakko Sorvisto                CC Picaro   3.04.51

09                 Timo Lehtonen                  Wasa Vélocity                   3.04.53

10                 Ilpo Kyllönen                      Koiviston Isku                    3.04.53

11                 Kaj Tuukkanen                  Gamlakarleby Idrottsförening                3.04.53

12                 Kari Raivo    CC Picaro   3.04.56

13                 Tommi Virtanen                CC Picaro   3.04.56

14                 Jouni Ollikainen                CC Picaro   3.04.56

15                 Joonas Haapala               Teuvan Rivakka                3.04.56

16                 Aki Lappalainen               Hyvinkään Pyöräilijät        3.04.56

17                 Timo Pesola                      Kälviän Tarmo                   3.04.56

KILPA   120 km

 

01                 Kent Sippola                     Paksukumi Team             3.04.52

02                 Timo Häkkinen                  Lappeenrannan Pyöräilijät                    3.04.52

03                 Olli Koski     Kälviän Tarmo                   3.04.52

04                 Toni Leppänen                  CC Picaro   3.04.52

05                 Mikko Huumonen              CC Picaro   3.04.52

06                 Toni Pisano Paksukumi Team             3.04.52

07                 Ville Vähäkangas             Kälviän Tarmo                   3.04.52

08                 Oula Jokiranta                   Cyclos Kuusamo              3.04.52

09                 Marko Uusimäki               Kälviän Tarmo                   3.04.52

10                 Pasi Hautamäki                Kälviän Tarmo                   3.04.57

11                 Antti Koponen                   Kuopion Pyöräilyseura     3.04.57

12                 Janne Kosonen                 Kuopion Pyöräilyseura     3.05.02

                      Jarmo Levo Oulun Tarmo                      keskeytti

 

M-35   120 km

 

01                 Mikko Lintu  CC Picaro   3.04.51

02                 Oiva Lipsonen                   CC Picaro   3.04.51

03                 Kenneth Björkskog           Gamlakarleby Idrottsförening                3.04.51

04                 Petri Pesonen                   Cyclos Kuusamo              3.04.51

05                 Markus Tainiola                Kangasalan Kisa              3.04.51

06                 Petri Åkerman                   Kuopion Pyöräilyseura     3.04.51

07                 Kari Helin     CC Picaro   3.04.51

08                 Mika Myllylä PyöräRinki   3.04.51

09                 Tapio Rauma                    Kälviän Tarmo                   3.04.51

10                 Timo Karvonen                 Cyclos Kuusamo              3.04.51

11                 Samuli Hautamäki            Kälviän Tarmo                   3.04.51

12                 Hannu Marjoniemi            PyöräRinki   3.04.51

13                 Toni Klemola                     Gamlakarleby Idrottsförening                3.05.04

                      Jari Kolehmainen             Kiimingin Riento               keskeytti

                      Johannes Leppänen        Helsingin Työväen Luistelijat                 keskeytti

 

Pihtiputaalla 2.8.2009

 

                                            Esko Aro / Ylituomari