Sigma Marathon Cup Laajavuori

Marathon 63 KM – Miehet yleinen

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.24.12

59

Vastaranta

Jukka

Team Continental

2

2.25.17

14

Kananen

Kimmo

TWD-Länken

3

2.27.14

31

Miettinen

Olli

CC Picaro

4

2.29.05

16

Kangaskokko

Juha

CC Picaro

5

2.32.54

7

Hiltunen

Paavo

VELO8

6

2.33.32

22

Kohonen

Johannes

Lappeenrannan pyöräilijät

7

2.36.47

56

Vähäkangas

Jarkko

kälviän tarmo

8

2.36.49

54

Turku

Perttu

CCH

9

2.38.44

47

Sohkanen

Simo

HyPy/Skins

10

2.39.39

45

Siltanen

Mikko

Tampereen P-Union

11

2.40.01

23

Kuitto

Antti

LprPy/Hi5bikes

12

2.42.59

39

Pakkanen

Jarkko

Tampereen P-Union

13

2.47.23

13

Kalliomäki

Timo

Koiviston Isku

14

2.49.36

17

Kärbo

Veljo

Team Sundstrand (EST)

15

2.50.02

18

Kärbo

Vallo

Team Sundstrand (EST)

16

2.51.44

38

Ovaska

Kimmo

PK TEAM

17

2.51.54

37

Oksman

Jerry

 

18

2.53.01

62

Vainio

Panu

CCH

19

2.54.04

8

Hovila

Hannu

Nousukunto.com

20

2.55.04

15

Heinonen

Ilkka

JYPS

21

2.58.09

66

Sarmalahti

Jarno

Divercair Cycling Club

22

2.58.56

49

Tallinen

Tuomas

JYPS

23

2.59.42

57

Vähäkangas

Ville

kälviän tarmo

24

3.00.36

67

Strange

Mikkel

roadpirates.dk

25

3.01.33

41

Pöysä

Mikko

 

26

3.02.07

77

Lehtonen

Jaakko

Miami University Red Hawks

27

3.02.07

32

Moilanen

Henrik

LOS TURISTOS

28

3.02.10

20

Kauppinen

Juha

JYPS

29

3.02.13

12

Kaljunen

Mika

Lappeenrannan pyöräilijät ry

30

3.02.14

58

Köykkä

Heikki

Lappeenrannan pyöräilijät

31

3.03.53

44

Sillankorva

Ilkka

Pyöräilyseura ZEUS

32

3.04.35

2

Ellinger

Christian

CCH

33

3.05.02

3

Espo

Tommi

JYPS

34

3.06.35

6

Helminen

Marko

TAWAST CYCLING CLUB

35

3.13.36

34

Muurinen

Antti

Kuopio

36

3.13.40

52

Toivanen

Pekka

TCC

37

3.14.44

69

Moisio

Lasse

Mellunkylän Kontio

38

3.15.09

4

Häkkinen

Mika

CLUB CICLISTA EL HUEVO

39

3.15.42

27

Malinen

Tuomas

ÄäriTeam

40

3.16.05

64

Kiljunen

Petri

Mikkeli

41

3.16.24

78

Hirvensalo

Aki

HTH TMA MTB

42

3.18.08

46

Söderdahl

Kai

Koiviston Isku

43

3.21.11

65

Keskiaho

Jere

JYPS

44

3.21.46

76

Ruuska

Tommi

Muuramen Yritys

45

3.24.01

26

Lensu

Tuomas

Lappeenrannan pyöräilijät

46

3.24.49

29

Malkov

Vasily

St. Petersburg, Russia

47

3.25.16

28

Malinen

Tapio

ÄäriTeam

48

3.26.49

50

Tikander

Niko

Lappeenrannan pyöräilijät ry

49

3.27.24

60

Vesalo

Timo

kuopys

50

3.27.44

74

Vepsäläinen

Pekka

 

51

3.27.46

48

Suominen

Erno

Helsinki

52

3.27.47

75

Klemettinen

Ville

MNT

53

3.30.45

72

Karhu

Henri

Skibike Team

54

3.31.01

25

Lehtonen

Jari

CLUB CICLISTA EL HUEVO

55

3.33.53

24

Lamparelli

Davide

CCH

56

3.35.03

70

Vartiainen

Arto

Järvenpää

57

3.35.52

71

Laaksonen

Ville

 

58

3.46.34

21

Keppels

Marcel

Nokia MTB

59

3.52.00

9

Ikonen

Kalle

 

60

3.52.09

68

Kallio

Antti

Rauman seudun pyöräilijät

61

4.04.19

42

Rautakoura

Jukka

Kauhajoen Karhu

62

4.23.28

1

Dufva

Otto

JYPS

63

4.33.06

11

Kainulainen

Arto

Vantaa

64

5.14.49

73

Hintikka

Esa

JYPS

 

kesk

19

Kauhanen

Juho

JYPS

 

kesk

33

Mursu

Jaakko

Kuopys

 

kesk

40

Pohjonen

Mikko

Jyväskylä

 

kesk

43

Saarinen

Juho

Mäntsälän Urheilijat

 

kesk

51

Timonen

Mikko

TAWAST CYCLING CLUB

 

kesk

55

Turtiainen

Jani

Riverside Cycling Club

 

kesk

63

Muittari

Ville

Nousukiito.com

 

kesk

10

Juntunen

Veli-Pekka

Korson kaiku

 

kesk

30

Marttinen

Mikko

NOKIA MTB

 

kesk

79

Maessen

Maurice

Nokia MTB

 

kesk

5

Heinonen

Jukka

Jämsä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ei starttaa

36

Nieminen

Tommi

RIVERSIDE CYCLING CLUB

 

Ei starttaa

53

Tölli

Ari

Vantaa

 

Ei starttaa

35

Niemelä

Jussi

MTBCF / BetoniReising

 

 

61

Videnoja

Mika

RC EEMELI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Marathon 63 KM – Naiset yleinen

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.46.10

102

Ketonen

Carina

RCC

2

3.02.11

100

Alusniemi

Sini

JYPS

3

3.10.40

103

Oksman

Paula

 

4

3.28.22

106

Tiainen

Suvi

HelTri

5

3.37.55

104

Ovaska

Heli

PK Team

6

3.42.00

105

Perälä

Suvi

Korson Kaiku

 

kesk

101

Kallio

Sonja

Hattula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Marathon 63 KM – M18

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.50.34

107

Halme

Samuel

Korson Kaiku

2

2.55.54

111

Tuominen

Samuli

HHCMB/SYSTEM 1. SALO

3

3.12.25

109

Pahajoki

Jukka

JYPS

4

3.14.02

108

Holmberg

Jeremias

Bikefly Team

5

3.26.19

143

Pärssinen

Perttu

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Marathon 63 KM – M40

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.36.38

116

Hietala

Jukka

TCC

2

2.44.59

129

Soidinsalo

Sami

CCH

3

2.45.40

131

Tuikka

Tommi

CC Picaro

4

2.50.07

120

Kansikas

Ari

Pyörä-Pojat

5

2.57.08

113

Haaparanta

Heikki

Ounaksen pyörä-pojat

6

3.02.12

122

Kivi

Mikko

IK-32

7

3.07.54

130

Taiveaho

Vesa

Espoo

8

3.11.25

118

Järvinen

Juha

JYPS

9

3.12.15

117

Jänkälä

Hannu

Ounaksen pyörä-pojat

10

3.16.00

114

Hakala

Ilkka

Kaupin Kanuunat

11

3.17.53

141

Väkevä

Vesa

CCH

12

3.18.42

121

Kekola

Harri

SPP-56

13

3.23.44

133

Vainio

Kimmo

Hyvinkään Pyöräilijät

14

3.24.28

125

Östergård

Patric

Espoo

15

3.26.17

110

Soukko

Heikki

Pyörä-Pojat

16

3.27.18

112

Berg

Antti

JYPS

17

3.27.45

123

Lipsonen

Oiva

CC  Picaro

18

3.32.13

128

Ruohola

Jani

Kirkkonummi

19

3.34.08

126

Puustinen

Juha

PPP-97

20

3.40.26

127

Rantalahti

Antti

Nokia MT

21

3.51.53

115

Hartikainen

Petteri

HyPy

22

3.52.22

132

Tuominen

Mika

HHCMB, Salo

23

4.19.49

142

Lahtinen

Kimmo

JKL Delfiinit

24

4.25.20

140

Lavia

Jouni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ei starttaa

119

Juntunen

Pasi

Korson Kaiku

 

Ei starttaa

124

Määttä

Harri

Korson Kaiku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Marathon 63 KM – M50

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.43.00

135

Hammarberg

Heikki

Heinolan MTB-Club

2

3.26.02

134

Halme

Veikko

Korson Kaiku

3

3.38.59

136

Tikander

Rune

Lappeenrannan pyöräilijät

4

3.50.10

137

Vaara

Kari

JYPS

5

4.15.50

139

Filppula

Markku

Joensuun pyöräilijät

 

kesk

138

Kallionpää

Veijo

Rauman Seudun Pyöräilijät

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Puolimarathon Miehet yleinen

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

1.50.01

223

Niemi

Pekka

KanSu

2

1.58.10

222

Hakkarainen

Teemu

 

3

2.03.00

226

Perälä

Ville

Suolahti

4

2.14.27

204

Loujumäki

Niko

JYPS

5

2.15.48

210

Rikalainen

Arto

 

6

2.20.55

205

Mantere

Veli

SPP-56, Seinäjoki

7

2.21.42

203

Linjala

Jari

JYPS

8

2.23.55

208

Räsänen

Tomi

Ipe's Extreme

9

2.24.57

206

Nygårt

Teppo

Ylivieska

10

2.35.07

202

Junttila

Jarkko

Lahti

11

2.55.52

227

Paajanen

Mikko

 

12

3.06.33

209

Rauniste

Viljar

Helsinki

13

3.07.58

207

Öunpuu

Vahur

Helsinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Puolimarathon Naiset

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.16.25

216

Mantere

Miisa

SPP-56, Seinäjoki

2

2.32.27

217

Väkevä

Veera

CCH

2

2.35.40

215

Konttinen

Hanna

Voikkaan Viesti

3

2.42.33

213

Kansikas

Jasmin

Pyörä-Pojat

4

2.46.19

212

Kansikas

Sofia

Pyörä-Pojat

 

kesk

211

Hara

Marika

Pirkkala

 

kesk

214

Kolari

Hanna

Lahti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Puolimarathon M18

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

1.59.58

218

Tähti

Toni

Viitasaaren Viesti

2

2.23.33

201

Halme

Sasu

Korson Kaiku

3

2.30.30

224

Soukko

Mikko

Tampereen Pyörä-Pojat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Puolimarathon M40

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.11.10

219

Siitari

Jouni

 

2

2.39.18

221

Lähteenmäki

Jouni

 

3

2.45.04

225

Pärssinen

Kimmo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sigma Marathon Cup Laajavuori

Puolimarathon M50

 

 

 

 

 

 

Sija

Aika

Nro

Sukunimi

Etunimet

Seura

1

2.14.45

220

Tyrväinen

Heikki

TVV Järvenpää

2

3.03.49

200

Arenius

Risto

TVV Järvenpää