Paloheinä XC

Kultainen Kampi osakilpailu

XCO-CUP Paloheinä

 

 

Osallistujat

 

21.5.2009

 

 

N10 1 kierros

nro

Nim

Seura

Aika

 

1.

2

Lahti Emma

Kä-Ta

24.12

 

2.

1

Alanko Anni

SV

24.17

 

M10

 

 

 

 

 

1.

6

Mäkinen Onni

CCH

17.11

 

2.

4

Juntunen Antti-Jussi

KorsKa

21.14

 

3.

3

Lahti Sampo

Kä-Ta

24.49

 

 

5

Bergman Robin

HyPy

dns

 

M12

 

 

 

 

 

1.

13

Hänninen Jaakko

TaiTä

16.54

 

2.

14

Palva Joona

MTBC-F

19.39

 

3.

12

Aapio Juuso

KorsKa

21.48

 

4.

11

Hirvenoja Ville

VP

22.35

 

5.

16

Sillanpää Arttu

HyPy

26.17

 

 

15

Bergman Joel

HyPy

dns

 

N14

 

 

 

 

 

1.

17

Väkevä Veera

CCH

18.10

 

2.

19

Lahti Anna

Kä-Ta

19.51

 

3.

18

Leppänen Minni

TWD

20.41

 

 

 

 

 

 

 

M14 3 x 4,5 km

 

 

 

1.

39

Hartikainen Riku

HyPy

51.32

 

2.

32

Halme Sasu

KorsKa

51.36

 

3.

33

Holmberg Niklas

BikeFly Team

1.01.54

 

4.

31

Alanko Valtteri

SV

1.15.00

 

N16

 

 

 

 

 

1.

36

Lajunen Jenna

VP

1.00.18

 

2.

35

Kansikas Jasmin

TP-P

1.00.37

 

3.

34

Alanko Vilma

SV

1.03.08

 

M16

 

 

 

 

 

1.

38

Leppänen Vili

TWD

49.33

 

2.

37

Pahajoki Jukka

JyPS

49.35

 

 

 

 

 

 

 

M18 6 x 4,5 km

 

 

 

1.

55

Halme Samuel

KorsKa

 

 

2.

54

Hänninen Juho

TaiTä

 

 

3.

64

Tuominen Samuli

HHCMB/system 1

 

4.

76

Pärssinen Perttu

Kaupin Kanuunat

 

5.

57

Holmberg Jeremias

BikeFly Team

 

6.

53

Yrjölä Jere

VP

 

 

Naiset

 

 

 

 

 

1.

59

Ketonen Carina

RCC

 

 

2.

71

Oksman Paula

HyPy

 

 

3.

89

Jordas Malena

Akilles

 

 

4.

93

Perälä Suvi

KorsKa

 

 

5.

72

Ovaska Heli

Paksukumi Team

 

 

61

Konttinen Hanna

Voikkaan Viesti

dnf

 

Miehet

 

 

 

 

 

1.

114

Vastaranta Jukka

V-8

1.12.15

 

2.

113

Kananen Kimmo

TWL

1.14.10

 

3.

120

Vastaranta Mikko

V-8

 

 

4.

105

Miettinen Olli

Picaro

 

 

5.

102

Kuitto Antti

LprPy

 

 

6.

110

Hiltunen Paavo

V-8

 

 

7.

116

Mäkelä Julius

KangKi

 

 

8.

117

Kalliomäki Timo

KoiIs

 

 

9.

121

Mustonen Jyrki

KuoPys

 

 

10.

106

Nicklén Turo

MTBCF

 

 

11.

109

Jokinen Mikko

KangKi

 

 

12.

112

Bäcman Anders

TWL

 

 

13.

115

Veikkolainen Kari

Zeus

 

 

14.

119

Lamparelli Davide

CCH

 

 

 

100

Fingerson Eärendel

CCH

dnf

 

 

103

Oksman Jerry

HyPy

dnf

 

 

108

Juntunen Veli-Pekka

KorsKa

dnf

 

 

107

Träskelin Antti

Che-Isku

dns

 

 

111

Mäkelä Jouko

V-8

dns

 

 

104

Eloluoto Sami

TuUL

dns

 

 

101

Lehtonen Jaakko

CCH

dns

 

 

118

Ojala Henri

P-68

dns

 

M30

 

 

 

 

 

1.

65

Nieminen Tommi

RCC

 

 

2.

84

Mustonen Timo

KuoPys

 

 

3.

74

Salonen Erkko

CCH

 

 

4.

63

Pulkkinen Pasi

TCC

 

 

5.

68

Koljonen Markku

KuoPys

 

 

6.

80

Kallioniemi Jussi

MTBC-f

 

 

7.

79

Turtiainen Jani

RCC

 

 

8.

90

Vainio Panu

CCH

 

 

9.

67

Toivanen Pekka

TCC

 

 

10.

85

Karjalainen Jere

KorsKa

 

 

11.

73

Ovaska Kimmo

Paksukumi Team

 

12.

75

Sillankorva Ilkka

Zeus

 

 

13.

91

Hiltunen Seppo

CCH

 

 

M40

 

 

 

 

 

1.

66

Hietala Jukka

TCC

 

 

2.

87

Soisalo Sami

CCH

 

 

3.

52

Kansikas Ari

TP-P

 

 

4.

70

Järvinen Arto

MTBCF

 

 

5.

92

Koskinen Kari

CCH

 

 

6.

81

Mattsson Kaj

Akilles

 

 

M50

 

 

 

 

 

1.

60

Hammarberg Heikki

HMTB-C

 

 

2.

56

Halme Veikko

KorsKa