Helsinki GP 12.6.2009

Velodromin 70 v. juhlakilpailu

Kilpailuja haittasi voimakas tuuli.

Joukkue sprint, 600 m. 1. Ilari Kahila, Anton Aro, Risto Aaltio, CCH 40.56 alle virallisen SE ajan.

 

4 km

aika-ajo

 

 

 

 

 

 

1.

Matti Pajari

CCH

4;54.14

 

 

 

2.

Kimmo Kananen

TW-L

5;06.17

 

 

 

3.

Joonas Henttala

Akilles

5;06.40

M18

 

 

4.

Ilari Kahila

CCH

5;12,83

 

 

 

5.

Teemu Viholainen

Che-Isku

5;15.02

 

 

 

200 m lentävä, eräajon karsinta.

 

 

 

 

1.

Risto Aaltio

CCH

11;46

 

 

 

2.

Eerik Idarand

CCH

11;52

 

 

 

3.

Timo Riihelä

CCH

12;04

 

 

 

4.

Tuomas Hyrkäs

CCH

12;14

 

 

 

5.

Mika Riihelä

CCH

12;58

 

 

 

6.

Petri Koivuniemi

TP-P

12;75

 

 

 

7.

Jyrki Terävuo

TuUL

12;84

 

 

 

8.

Elisa Arvo

CCH

13;15

 

 

 

9.

Anna Ronkainen

CCH

14;03

 

 

 

10.

Virva Koski

TVC

14;25

 

 

 

11.

Visa Koski

TVC

14;27

 

 

 

Erä-ajo

 

 

 

 

 

 

 

1.

Eerik Idarand

CCH

11;35

 

 

 

2.

Risto Aaltio

CCH

 

 

 

 

3.

Tuomas Hyrkäs

CCH

12;44

 

 

 

4.

Timo Riihelä

CCH

 

 

 

 

5.

Mika Riihelä

CCH

12;55

 

 

 

6.

Petri Koivuniemi

TP-P

 

 

 

 

7.

Anna Ronkainen

CCH

 

 

 

 

 

Elisa Arvo

CCH

keskeytys

 

 

 

9.

Virva Koski

TVC

 

 

 

 

10.

Visa Koski

TVC

 

 

 

 

 

Jyrki Terävuo

TuUL

keskeytys

 

 

 

Pudotusajo

 

 

 

pisteet

 

 

1.

Matti Pajari

CCH

 

20

 

 

2.

Kimmo Kananen

TW-L

 

17

 

 

3.

Jukka Heinikainen

TW-L

 

15

 

 

4.

Jyrki Terävuo

TuUL

 

13

 

 

5.

Toni Liias

TuUL

 

11

 

 

6.

Eerik Idarand

CCH

 

10

 

 

7.

Mika Vilen

CCH

 

9

 

 

8.

Teemu Viholainen

Che-Isku

8

 

 

9.

Johan Gustavson

CCH

 

7

 

 

10.

Anders Bäckman

TW-L

 

6

 

 

11.

Risto Aaltio

CCH

 

5

 

 

12.

Ilari Kahila

CCH

 

4

 

 

13.

Tuomas Hyrkäs

CCH

 

3

 

 

14.

Mika Riihelä

CCH

 

2

 

 

Progresiivinen Pisteajo

 

 

pisteet

Yhteispisteet

 

1.

Matti Pajari

CCH

 

20

40

 

2.

Eerik Idarand

CCH

 

17

27

 

3.

Jukka Heinikainen

TW-L

 

15

30

 

4.

Toni Liias

TuUL

 

13

24

 

5.

Kimmo Kananen

TW-L

 

11

28

 

6.

Teemu Viholainen

Che-Isku

10

18

 

7.

Mika Vilen

CCH

 

9

18

 

7.

Johan Gustavson

CCH

 

9

16

 

7.

Jyrki Terävuo

TuUL

 

9

22

 

7.

Anders Bäckman

TW-L

 

9

15

 

7.

Ilari Kahila

CCH

 

9

13

 

 

Tuomas Hyrkäs

CCH

 

K

3

 

Piste-ajo 32 kierrosta, pisteet 5-3-2-1 ja 8 kiriä

pisteet

Yhteispisteet

 

1.

Matti Pajari

CCH

29

20

60

 

2.

Eerik Idarand

CCH

21

17

44

 

3.

Jukka Heinikainen

TW-L

17

15

45

 

4.

Toni Liias

TuUL

11

13

37

 

5.

Anders Bäckman

TW-L

5

11

26

 

6.

Kimmo Kananen

TW-L

1

10

38

 

7.

Jyrki Terävuo

TuUL

 

9

31

 

8.

Teemu Viholainen

Che-Isku

8

26

 

9.

Mika Vilen

CCH

 

7

25

 

10.

Ilari Kahila

CCH

 

6

19

 

11.

Johan Gustavson

CCH

 

5

21

 

Keirin

 

 

 

 

 

 

 

1.

Toni Liias

TuUL

 

20

57

 

2.

Teemu Viholainen

Che-Isku

17

43

 

3.

Eerik Idarand

CCH

 

15

59

 

4.

Jukka Heinikainen

TW-L

 

13

58

 

5.

Matti Pajari

CCH

 

11

71

 

6.

Tuomas Hyrkäs

CCH

 

10

13

 

7.

Jyrki Terävuo

TuUL

 

9

40

 

8.

Mika Riihelä

CCH

 

8

10

 

Yhteispisteet Miehet

 

 

 

 

 

1.

Matti Pajari

CCH

 

 

71

 

2.

Eerik Idarand

CCH

 

 

59

 

3.

Jukka Heinikainen

TW-L

 

 

58

 

4.

Toni Liias

TuUL

 

 

57

 

5.

Teemu Viholainen

Che-Isku

 

44

 

6.

Jyrki Terävuo

TuUL

 

 

40

 

7.

Kimmo Kananen

TW-L

 

 

38

 

8.

Mika Vilen

CCH

 

 

27

 

9.

Anders Bäckman

TW-L

 

 

26

 

10.

Johan Gustavson

CCH

 

 

24

 

11.

Ilari Kahila

CCH

 

 

22

 

12.

Tuomas Hyrkäs

CCH

 

 

13

 

13.

Mika Riihelä

CCH

 

 

8

 

14.

Risto Aaltio

CCH

 

 

5

 

Naisten ja M16 yhteiskilpailu

 

 

 

 

Austraalialainen takaa-ajo karsinta, 1200 m.

 

pisteet

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

 

1;38.00

 

 

2.

Elisa Arvo

CCH

 

1;40.31

 

 

3.

Terhi Salmenoja

TuUL

 

1;42.39

 

 

4.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

 

1;44,31

 

 

5.

Silvia Lippe

Pärnu Kalev

1;44.58

11

 

6.

Virva Koski

TVC

 

1;46.39

10

 

7.

Heini Salovaara

Tem FOC

1;46.49

9

 

8.

Linnea Louhi

TuUL

 

1;48.61

8

 

9.

Visa Koski

TVC

 

1;48.80

7

 

10.

Anna Ronkainen

CCH

 

1;48.93

6

 

11.

Evelin Idarand

CCH

 

1;56.96

5

 

Austraalialainen takaa-ajo finaali

 

 

 

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

 

2;48.43

20

 

2.

Elisa Arvo

CCH

 

2;55.40

17

 

3.

Terhi Salmenoja

TuUL

Ylösajo

2;45.19

15

 

4.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

Ylösajo

2;15.29

13

 

Pudotusajo

 

 

 

pisteet

yhteispisteet

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

 

20

40

 

2.

Elisa Arvo

CCH

 

17

34

 

3.

Terhi Salmenoja

TuUL

 

15

30

 

4.

Visa Koski

TVC

 

13

20

 

5.

Silvia Lippe

Pärnu Kalev

11

22

 

6.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

 

10

23

 

7.

Anna Ronkainen

CCH

 

9

15

 

8.

Virva Koski

TVC

 

8

18

 

9.

Linnea Louhi

TuUL

 

7

15

 

10.

Evelin Idarand

CCH

 

6

11

 

11.

Heini Salovaara

Tem FOC

5

14

 

Pisteajo 12 kierrosta, pisteet 5-3-2-1

pisteet

yhteispisteet

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

12

20

60

 

2.

Elisa Arvo

CCH

11

17

51

 

3.

Terhi Salmenoja

TuUL

10

15

45

 

4.

Virva Koski

TVC

6

13

31

 

5.

Silvia Lippe

Pärnu Kalev

3

11

33

 

6.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

1

10

33

 

7.

Anna Ronkainen

CCH

1

9

24

 

8.

Heini Salovaara

Tem FOC

miinus20va

8

23

 

9.

Linnea Louhi

TuUL

 

7

23

 

10.

Evelin Idarand

CCH

 

6

18

 

Kiripudotusajo

 

 

 

 

 

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

 

20

80

 

2.

Silvia Lippe

Pärnu Kalev

17

50

 

3.

Elisa Arvo

CCH

 

15

66

 

4.

Linnea Louhi

TuUL

 

13

36

 

5.

Terhi Salmenoja

TuUL

 

11

56

 

6.

Anna Ronkainen

CCH

 

10

34

 

7.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

 

9

42

 

8.

Evelin Idarand

CCH

 

8

26

 

Naiset ja M16 kilpailun yhteistulokset

pisteet

 

 

1.

Jere Myllymäki

CCH

 

80

 

 

2.

Elisa Arvo

CCH

 

66

 

 

3.

Terhi Salmenoja

TuUL

 

56

 

 

4.

Silvia Lippe

Pärnu Kalev

50

 

 

5.

Wille-Oskari Riihelä

CCH

 

42

 

 

6.

Linnea Louhi

TuUL

 

36

 

 

7.

Anna Ronkainen

CCH

 

34

 

 

8.

Virva Koski

TVC

 

31

 

 

9.

Evelin Idarand

CCH

 

26

 

 

10.

Heini Salovaara

Tem FOC

23

 

 

11.

Visa Koski

TVC

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilpailun järjestäjänä toimi Velodrom Finland