Helsinki.02.08 Ratapyöräilyn Suomen Mestaruuskilpailut 2009 Tulokset

 

no.

 

 

 

 

 

 

Joukkue Sprintti

 

seura

 

Aika

 

Miehet

 

 

 

 

1.

Matti Pajari, Ilari Kahila, Risto Aaltio

 

CCH

1

41;80

2.

Janne Hänninen, Jukka Heinikainen, Kimmo Kananen

 

TW-L

 

42;15

3.

Mika Riihelä, Timo Riihelä, Anton Aro

 

CCH

2

42;63

4.

Jyrki Terävuo, Jesse Virtanen, Vesa Niskala

 

TuUL

 

43;40

5.

Antero Aarnio, Tapio Hyrkäs, Johan Gustavson

 

CCH

3

45;26

6.

Arto Husgafvel, Pekka Husgafvel, Jyrki Tasa

 

CCH

4

55;68

 

 

 

 

 

 

 

Naiset

 

 

 

 

1.

Pia Lehikoinen, Virva Koski

 

TVC

2

31;89

2.

Anne Palm, Elisa Arvo

 

CCH

1

33;13

3.

Mira Kasslin, Aino Huxley

 

CCH

2

33;18

4.

Mirella Harju, Terhi Salmenoja

 

TuUL

 

34;28

5.

Karoliina Räsänen, Heini Salovaara

 

IK-32

2

34;47

6.

Laura Lilja, Heljä Korhonen

 

IK-32

1

35;43

7.

Pia Pensaari, Anne Rautio

 

TVC

1

dns

 

alkueristä kaksi jatkaa finaaliin

 

 

 

lopuista muodostetaan kaksi keräilyerää

 

 

joista molemmista jatkaa kaksi finaaliin

 

 

Miehet

 

 

alkuerä

 

sija

1 erä

seura

No.

aika

1.

Matti Pajari

CCH

2

12;83

2.

Janne Hänninen

TW-L

17

 

3.

Timo Riihelä

CCH

130

 

4.

Antero Aarnio

CCH

151

 

5.

Jari Nieminen

KoiIs

26

 

 

Kari Holma

KoiIs

41

dns

 

 

 

 

 

sija

2 erä

 

No.

 

1.

Ilari Kahila

CCH

10

12;35

2.

Risto Aaltio

CCH

1

 

3.

Kimmo Kananen

TW-L

39

 

4.

Jarkko Niemi

P-Union

20

 

5.

Mika Riihelä

CCH

150

 

 

Teemu Viholainen

KoiIs

3

dns

 

 

 

 

 

sija

 keräilyerä

 

 

 

1.

Kimmo Kananen

TW-L

39

13;11

2.

Timo Riihelä

CCH

130

jatkoon

3.

Antero Aarnio

CCH

151

jatkoon

4.

Jarkko Niemi

P-Union

20

jatkoon

5.

Jari Nieminen

KoiIs

26

 

6.

Mika Riihelä

CCH

150

 

 

 

 

 

 

sija

Miesten Finaali

 

no.

 

1.

Ilari Kahila

CCH

 

12;53

2.

Kimmo Kananen

TW-L

 

 

3.

Risto Aaltio

CCH

 

 

4.

Timo Riihelä

CCH

 

 

5.

Janne Hänninen

TW-L

 

 

6.

Antero Aarnio

CCH

 

 

7.

Matti Pajari

CCH

 

 

8.

Jarkko Niemi

P-Union

 

 

 

 

 

 

 

sija

M18 Finaali

 

no.

 

1.

Jani Sandelin

CCH

91

12;83

2.

Roope Nurmi

Akilles

93

 

3.

Tuomas Hyrkäs

CCH

120

 

4.

Max Puttonen

VP

95

 

5.

Wille O. Riihelä

CCH

89

 

 

Miehet Pisteajo 30 km / 75 kierrosta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Matti Pajari

CCH

74

pistettä

2.

Jukka Heinikainen

TW-L

51

 

3.

Mika Vilen

CCH

35

 

4.

Kimmo Kananen

TW-L

31

 

5.

Jarkko Niemi

P-Union

14

 

6.

Petri k. Leppänen

Velo 8

11

 

7.

Risto Aaltio

CCH

3

 

8.

Johan Gustavson

CCH

1

 

9.

Jari Nieminen

KoiIs

0

 

 

Naiset 10 km Linja-ajo    

 

 

 

sija

nimi

seura

no.

aika

1

Virva Koski

TVC

178

15;54,64

2

Lotta Lepistö

Po-Ta

76

 

3

Elisa Arvo

CCH

67

 

4

Pia Pensaari

TVC

65

 

5

Mira Kasslin

CCH

66

 

6

Laura Lilja

IK-32

64

 

7

Heini Salovaara

IK-32

73

 

8

Terhi Salmenoja

TuUL

71

 

9

Mirella Harju

TuUL

78

 

10

Anna Ronkainen

CCH

83

 

11

Karoliina Räsänen

IK-32

69

 

12

Linnea Louhi

TuUL

85

 

13

Pia Lehikoinen

TVC

70

 

20

Aino Huxley

CCH

79

 

21

Heljä Korhonen

IK-32

82

 

24

Anne Palm

CCH

80

 

25

Anne Rautio

TVC

68

 

 

 

 

 

 

 

SM aika-ajo 1 km M16

 

 

 

 

 

 

sija

no.

Nimi

Seura

1 km

 

1

91

Jani Sandelin

CCH

1;10.64

Suomen Ennätys

2

103

Olli Teivaala

TP-P

1;16.28

 

3

50

Jere Myllymäki

CCH

1;16.28

 

4

95

Max Puttonen

VP

1;17.23

 

5

93

Roope Nurmi

Akilles

1;17.34

 

6

89

Wille Riihelä

CCH

1;19.11

 

7

101

Visa Koski

TVC

1;23.17