EUROPEAN YOUTH OLYMPIC FESTIVAL

 

 

 

 

Criterium B-Final Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rank

Bib

UCI Code

Last Name First Name

Nat

Time

 

1

4

AUT19930324

Biedermann Daniel

AUT

49:05.75

 

2

91

SRB19930413

Jovanovic Lazar

SRB

 

 

3

82

RUS19931007

Bartenev Maksim

RUS

 

 

4

31

DEN19930209

Jensen Frederik Thalund

DEN

 

 

5

98

SWE19940225

Halleröd Ludvig

SWE

 

 

6

108

UKR19930303

Ponomarenko Illya

UKR

49:21.32

 

7

107

UKR19930409

Tishyn Vitaliy

UKR

49:23.10

 

8

55

IRL19940108

Anderson Robert

IRL

49:25.27

 

9

56

IRL19940807

Mullen Ryan

IRL

49:32.16

 

10

103

TUR19930312

Orken Ahmet

TUR

49:54.13

 

11

65

LAT19940729

Pundurs Gatis

LAT

 

 

12

97

SWE19930320

Andersson Emil

SWE

 

 

13

34

ESP19930727

Jimenez Aitor

ESP

 

 

14

53

GRE19940120

Koutsonikolis Dimitrios

GRE

 

 

15

66

LAT19941018

Zvirbulis Pauls

LAT

 

 

16

102

SVK19940210

Malovec Lubos

SVK

 

 

17

80

ROU19931231

Anghel Adrian

ROU

 

 

18

25

CYP19940325

Charalambous Giannis

CYP

 

 

19

68

LTU19940906

Petrusevicius Mantas

LTU

 

 

20

101

SVK19931129

Malik Robert

SVK

 

 

21

60

ISR19930520

Goldstien Roy

ISR

 

 

22

90

SMR19930301

Biagini Andrea

SMR

 

 

23

71

LUX19930424

Lux Pierre

LUX

 

 

24

59

ISR19930722

Einhorn Ben

ISR

 

 

25

57

IRL19930323

Nulty Javan

IRL

 

 

26

24

CRO19930504

Filipi Stipe

CRO

 

 

27

26

CYP19930109

Katsouris Leontios

CYP

 

 

28

19

BUL19930801

Dobrev Boris

BUL

 

 

29

35

ESP19930124

Ramirez Jose Antonio

ESP

 

 

30

93

SRB19930826

Velickovic Aleksa

SRB

 

 

31

72

LUX19930827

Schwarmes Tom

LUX

 

 

32

21

BUL19930209

Panaiotov Nikolai

BUL

 

 

33

92

SRB19930519

Jovanovic Uros

SRB

 

 

34

16

BLR19930628

Ahiyevich Aleh

BLR

 -1 lap

 

35

81

ROU19931230

Plesea Valentin

ROU

 -2 laps

 

36

9

AZE19930524

Ismayilov Elmar

AZE

 -3 laps

 

 

54

GRE19930520

Spanopoulos Ioannis

GRE

DNF

 

 

76

POR19930126

Goncalves Jose

POR

DNF

 

 

77

POR19930910

Pinto Joao

POR

DNF

 

 

63

ITA19931211

Sterbini Simone

ITA

DNF

 

 

1

ALB19940120

Velia Olsjan

ALB

DNS

 

 

30

CZE19930630

Zechmeister Tomas

CZE

DNS

 

 

73

POL19930209

Krymski Igor

POL

DNS

 

 

84

RUS19930202

Zverkov Evgeniy

RUS

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EUROPEAN YOUTH OLYMPIC FESTIVAL

 

 

 

 

Criterium A-Final Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rank

Bib

UCI Code

Last Name First Name

Nat

Time

 

1

47

GBR19930131

Papworth Joshua

GBR

0:47:34

 

2

46

GBR19940212

Dibben Jonathan

GBR

 

 

3

29

CZE19930512

Rybin Ondrej

CZE

 

 

4

62

ITA19930729

Marini Nicolas

ITA

 

 

5

43

FRA19930630

Lecuisinier Pierre Henri

FRA

 

 

6

33

DEN19930215

Schmidt Thomas

DEN

 

 

7

83

RUS19930315

Zhuravlev Vadim

RUS

 

 

8

49

GER19930107

Donath Felix

GER

 

 

9

18

BLR19940216

Shumov Nikolai

BLR

 

 

10

61

ITA19930330

Conti Valerio

ITA

 

 

11

86

SLO19931213

Hekic Doron

SLO

 

 

12

50

GER19940506

Herklotz Silvio

GER

 

 

13

100

SVK19930203

Buco Jakub

SVK

 

 

14

15

BIH19930123

Subasic Hidajet

BIH

 

 

15

95

SUI19930801

Forster Lars

SUI

 

 

16

5

AUT19940121

Derler Tobias

AUT

 

 

17

37

EST19930509

Jeret Timmo

EST

 

 

18

48

GBR19930111

Rossi Oliver

GBR

 

 

19

17

BLR19930117

Kaminski Ihar

BLR

 

 

20

64

LAT19930810

Lapins Andis

LAT

 

 

21

96

SUI19930903

Lienhard Fabian

SUI

 

 

22

85

SLO19940312

Gabrovsek Patrik

SLO

 

 

23

11

BEL19930701

Leemans Rob

BEL

 

 

24

94

SUI19930928

Dieterich Silvan

SUI

 

 

25

6

AUT19930617

Taferner Michael

AUT

 

 

26

39

EST19940811

Nisu Oskar

EST

 

 

27

28

CZE19930403

Rugovac Denis

CZE

 

 

28

70

LUX19930423

Losch Max

LUX

 

 

29

106

UKR19930623

Djus Volodymyr

UKR

 

 

30

75

POL19930224

Majorek Adam

POL

 

 

31

41

FIN19930312

Silvenius Aku

FIN

 

 

32

38

EST19930321

Juudas Karl

EST

 

 

33

104

TUR19931016

Tiras Ugur

TUR

 

 

34

69

LTU19930907

Siskevicius Paulius

LTU

 

 

35

105

TUR19930105

Ucar Emre

TUR

 

 

36

74

POL19930822

Laton Eryk

POL

 

 

37

87

SLO19930209

Pavlic Marko

SLO

 

 

38

45

FRA19930205

Sanchez Guillaume

FRA

 

 

39

67

LTU19930606

Porov Jevgenij

LTU

0:48:13

 

40

36

ESP19930406

Reguero Gabriel

ESP

 

 

41

44

FRA19930505

Millour Geoffrey

FRA

0:48:38

 

42

51

GER19930129

Zepuntke Ruben

GER

 

 

43

3

ARM19930813

Mkrtchyan Mher

ARM

0:49:25

 

44

42

FIN19930128

Teivaala Olli

FIN

 -1 lap

 

45

20

BUL19930512

Ivanov Nikolay

BUL

 -2 laps

 

46

91

SRB19930413

Jovanovic Lazar

SRB

 -2 laps

 

47

27

CYP19930222

Koutsiou Eirinaios

CYP

 -3 laps

 

48

78

POR19931023

Sousa Luis

POR

 -3 laps

 

49

4

AUT19930324

Biedermann Daniel

AUT

 -4 laps

 

50

40

FIN19930209

Nurmi Roope

FIN

 -5 laps

 

 

82

RUS19931007

Bartenev Maksim

RUS

DNF

 

 

10

BEL19930414

Degreve Martijn

BEL

DNF

 

 

12

BEL19930603

Vallee Boris

BEL

DNF

 

 

32

DEN19931214

Kamp Egested Alexander

DEN

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 ; 78

Warning:

 

 

 

 

 

 

Lapped rider are not allowed to cross the finnish line