XCM MTB Marathon cup 2010 Lopullisiin pisteisiin huomioitu 5 eniten pisteitä tuonutta osakilpailua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sijoitus

etunimi

sukunimi

luokka

seura / team

1

2

3

4

5

6

7

8

Yht

1

Ojala

Henri

M

Pyörä-68/ Team Skins

500

500

 

500

500

500

 

475

2500

2

Sohkanen

Simo

M

Team Skins / Hypy

460

440

475

460

280

460

415

 

2295

3

Kuitto

Antti

M

Team Skins / Hypy

 

420

500

 

450

475

440

 

2285

4

Viitamaa

Mauri

M

Kaupin Kanuunat

 

410

450

405

 

440

 

450

2155

5

Tallinen

Antti

M

Kouvolan Pyöräilijät

385

211

400

 

 

450

420

395

2050

6

Oksman

Jerry

M

Team Skins / Hypy

 

280

 

370

365

430

385

385

1935

7

Halme

Samuel

M

Velo 8 / Team Continental

345

335

 

410

350

 

 

420

1860

8

Lehikoinen

Arto

M

MTB Lohja

420

340

340

360

355

 

 

292

1815

9

Miettinen

Olli

M

CC Picaro / MSC Bikes Fin

 

450

415

 

460

 

 

410

1735

10

Ijäs

Kristian

M

Team Velo Cycling

395

395

 

420

370

 

 

 

1580

11

Hiltunen

Paavo

M

Velo 8 / Team Continental

 

305

 

 

430

415

 

405

1555

12

Isotalo

Jukka

M

Kaupin Kanuunat

325

260

345

 

288

 

 

325

1543

13

Kunnari

J-P

M

Pellon Ponsi

335

 

355

 

345

 

410

 

1445

14

Helminen

Marko

M

Taipalsaaren Veikot

280

224

272

 

305

340

 

 

1421

15

Vastaranta

Mikko

M

Velo 8 / Team Continental

475

460

 

 

475

 

 

 

1410

16

Moilanen

Henrik

M

bmx club Mikkeli

292

214

252

 

 

300

 

280

1338

17

Sillankorva

Ilkka

M

Zeus

284

 

232

330

220

244

 

 

1310

18

Vesalo

Timo

M

Kuopion Pyöräilyseura Ry

252

126

208

296

248

256

 

244

1296

19

Selvenius

Teemu

M

Team Skins / Hypy

320

315

335

 

310

 

 

 

1280

20

Ollanketo

Samuli

M

OuTa

 

355

 

475

 

 

430

 

1260

21

Korpela

Aki

M

Kaupin Kanuunat

450

390

420

 

 

 

 

 

1260

22

Rantanen

Antti

M

MTBCF

375

240

 

375

244

 

 

 

1234

23

Takkinen

Mikko

M

BMX Glub Mikkeli

228

150

244

 

272

315

 

 

1209

24

Korpinen

Mikko

M

PPP-97

 

112

405

 

 

420

 

256

1193

25

Pakkanen

Jarkko

M

Tampereen P-Union

 

 

350

 

420

410

 

 

1180

26

Pöysä

Mikko

M

Mikkeli

 

264

268

 

 

345

 

284

1161

27

Sorvisto

Jaakko

M

CC Picaro

 

370

 

 

385

395

 

 

1150

28

Tallinen

Tuomas

M

Jyväskylän Pyöräilyseura

 

325

395

 

380

 

 

 

1100

29

Pihamaa

Sauli

M

Sysmän Sisu

400

0

305

 

 

 

 

390

1095

30

Keskiaho

Jere

M

Korson Kaiku

244

154

236

 

196

248

 

 

1078

31

Sarmalahti

Jarno

M

Riverside Cycling Club

0

365

370

 

296

 

 

 

1031

32

Siukola

Lauri

M

Hyvinkään Pyöräilijät

175

 

 

288

208

 

330

 

1001

33

Honkio

Jarkko

M

 

350

0

 

 

276

335

 

 

961

34

Kangaskokko

Juha

M

CC Picaro

 

475

 

 

 

 

475

 

950

35

Mustikkamaa

Timo

M

Kaupin Kanuunat

264

 

 

320

 

 

 

350

934

36

Turku

Perttu

M

Cycle Center CT

 

193

 

 

415

 

 

320

928

37

Ellinger

Christian

M

CCH

0

 

 

 

252

360

 

310

922

38

Tervakari

Sami

M

Cycling el Burro

256

0

315

 

325

 

 

 

896

39

Tölli

Ari

M

Korson Kaiku

126

128

199

 

148

214

 

208

895

40

Toroska

Kalle

M

Seinäjoki

272

224

 

0

390

 

 

 

886

41

Kohonen

Johannes

M

Taipalsaaren Veikot

 

 

 

 

400

 

460

 

860

42

Suominen

Erno

M

Team Slow

130

60

142

217

144

169

 

184

856

43

Willman

Pasi

M

Tainiokosken Tähti

 

 

 

 

440

 

 

415

855

44

Kosonen

Antti

M

Lappeenrannan pyöräilijät

 

100

325

 

375

 

 

 

800

45

Nieminen

Tommi

M

Riverside Cycling Club

0

350

430

0

 

 

 

 

780

46

Visuri

Samuli

M

Nokia MTB

 

178

 

 

340

252

 

 

770

47

Laine

Tuomas

M

Hl Tarmo

 

158

 

345

228

 

 

 

731

48

Ruuskanen

Antti

M

Hyvinkään Pyöräilijät

365

 

 

 

 

365

 

 

730

49

Vironen

Niko

M

TWD

 

202

260

 

256

 

 

 

718

50

Vartiainen

Arto

M

MTB Järvenpää

232

130

158

 

 

193

 

 

713

51

Heinonen

Ilkka

M

Jyväskylän Pyöräilyseura

330

 

 

 

 

375

 

 

705

52

Uitto

Pauli

M

KoPy

 

 

 

 

 

355

 

330

685

53

Toivonen

Ville

M

Taipalsaaren Veikot

 

0

300

 

 

 

 

365

665

54

Tyynelä

Sami

M

TWD

 

276

385

 

 

 

 

 

661

55

Autio

Ari

M

Kaupin Kanuunat

 

169

 

0

184

 

 

276

629

56

Heino

Mikael

M

Korson Kaiku

202

0

 

 

190

228

 

 

620

57

Tuoriniemi

Mikko

M

Mikkeli

 

142

248

 

224

 

 

 

614

58

Karhu

Henri

M

SkiBike Team

 

 

211

 

163

232

 

 

606

59

Tervonen

Anssi

M

SPP-56

 

 

 

292

 

 

 

272

564

60

Köykkä

Heikki

M

Taipalsaaren veikot

 

 

220

 

315

 

 

 

535

61

Ala-Poikela

Sami

M

Finlandia Koru/HTH

 

77

152

 

 

 

305

 

534

62

Nicklen

Turo

M

MTBCF

268

 

 

 

264

 

 

 

532

63

Tunkelo

Heikki

M

IK-32

205

 

 

 

 

325

 

 

530

64

Tiitta

Juha

M

TWD

0

248

276

 

 

 

 

 

524

65

Halonen

Tero

M

LahdenL

 

 

 

 

205

 

 

315

520

66

Autere

Tuomas

M

Helsinki

 

132

205

 

172

 

 

 

509

67

Kananen

Kimmo

M

TWD

 

0

 

 

 

 

 

500

500

68

Vastaranta

Jukka

M

Pyörä-Union

 

 

 

 

 

 

500

 

500

69

Kiiskinen

Pertti

M

PULSSI SJOKI

 

 

172

310

 

 

 

 

482

70

Wennerstrand

Henrik

M

MTB-Lohja Toy

122

44

160

 

154

 

 

 

480

71

Rinne

Lasse

M

 

248

 

 

 

 

220

 

 

468

72

Moisio

Lasse

M

Team Slow

300

163

 

 

 

 

 

 

463

73

Schumann

Riivo

M

Viro

 

 

 

 

 

 

 

460

460

74

Saarela

Samuli

M

 

 

 

460

 

 

 

 

 

460

75

Eloluoto

Sami

M

TuUi

 

 

 

450

 

 

 

 

450

76

Schwarz

Daniel

M

PK-team

 

 

 

 

 

 

450

 

450

77

Leppämäki

Marko

M

Velo 8

 

 

 

 

 

 

 

440

440

78

Saarinen

Juho

M

Mäntsälän Urheilijat

440

 

0

 

 

 

 

 

440

79

Lomakin

Alexander

M

 

 

 

 

 

 

 

 

430

430

80

Hämeenaho

Tero

M

Velo 8 / Team Continental

 

430

 

 

 

 

 

 

430

81

Ronkainen

Tuomas

M

Oulu Triathlon & Cycling

 

 

136

 

 

 

288

 

424

82

Lomakin

Alexander

M

Author

 

415

 

 

 

 

 

 

415

83

Kolehmainen

Mikko

M

Korson Kaiku

410

 

 

 

 

 

 

 

410

84

Sippola

Kent

M

PK-team

 

 

 

 

 

 

405

 

405

85

Heinikäinen

Jari

M

TWD

 

400

 

 

 

 

 

 

400

86

Kaljunen

Mika

M

Taipalsaaren Veikot

 

0

0

 

395

 

 

 

395

87

Vaara

Visa

M

Jyväskylän Pyöräilyseura

 

 

166

 

 

224

 

 

390

88

Kärbo

Vallo

M

Lahti

 

385

0

 

 

 

 

 

385

89

Niemi

Jarkko

M

Koiviston Isku

 

 

 

 

 

 

 

380

380

90

Ketonen

Miikka

M

OPP

 

 

 

 

 

 

380

 

380

91

Timmerbacka

Juhani

M

Koiviston Isku

 

 

 

 

 

 

 

375

375

92

Heinikainen

Jukka

M

TWD-Länken

 

 

 

 

 

 

 

370

370

93

Sommerfeldt

Erling

M

 

 

 

 

 

 

370

 

 

370

94

Juuti

Tuomas

M

 

 

 

365

 

 

 

 

 

365

95

Kiljunen

Petri

M

 

 

144

217

 

 

 

 

 

361

96

Lehtonen

Jaakko

M

CC-takaveto

 

360

 

 

 

 

 

 

360

97

Lymy

Juuso

M

Porin Slalomseura

 

134

 

 

 

 

 

220

354

98

Waltari

Karo

M

 

193

152

 

 

 

 

 

 

345

99

Laurila

Jussi

M

 

340

 

 

 

 

 

 

 

340

100

Häkkinen

Timo

M

Taipalsaaren Veikot

 

 

 

 

 

 

340

 

340

101

Hakari

Miikka

M

MTBCF

148

 

 

 

 

190

 

 

338

102

Repola

Heikki

M

teamdown

 

 

 

335

 

 

 

 

335

103

Karhu

Henri

M

SkiBikeTeam

 

 

 

 

 

 

335

 

335

104

Heinonen

Mikko

M

JyPS

 

330

 

 

 

 

 

 

330

105

Kallioniemi

Jussi

M

MTBCF

 

 

 

 

 

320

 

 

320

106

Arponen

Janne

M

HTH

 

116

 

 

199

 

 

 

315

107

Lantela

Jaani

M

 

 

 

 

 

 

310

 

 

310

108

Nokelainen

Jarmo

M

Ajomiehet

 

50

118

 

138

 

 

 

306

109

Rajala

Jukka

M

teamdown

 

 

 

305

 

 

 

 

305

110

Niemi

Pekka

M

Kiikoinen

 

 

 

 

 

305

 

 

305

111

Neidra 

Rainer

M

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

300

 

 

 

 

 

 

300

112

Heikura

Jarkko

M

MTBCF

 

99

 

 

 

199

 

 

298

113

Santala

Jukka-Pekka

M

Koiviston Isku

 

 

 

 

 

 

 

296

296

114

Pökälä

Samuel

M

Asikkalan Raikas

0

 

296

 

 

 

 

 

296

115

Hietala

Janne

M

lupusextreme.blogsp

 

 

 

 

 

292

 

 

292

116

Orvola

Miikka

M

PK-Team

 

 

 

 

 

 

292

 

292

117

Kabanen

Denis

M

Derevnja-Team

 

288

 

 

 

 

 

 

288

118

Loman

Teemu

M

Team spandex

108

61

116

 

 

 

 

 

285

119

Kauppinen

Juha

M

Jyps:

 

 

284

 

 

 

 

 

284

120

Ovaska

Kimmo

M

PK Team

 

0

280

 

 

 

 

 

280

121

Matilainen

Jussi

M

Veikkola

 

 

 

 

 

280

 

 

280

122

Vainio

Panu

M

CCH

0

272

 

0

 

 

 

 

272

123

Roininen

Reijo

M

MTB Järvenpää

 

0

 

 

 

272

 

 

272

124

Kalliomäki

Timo

M

Koiviston Isku

0

0

 

 

 

268

 

 

268

125

Kaarlampi

Erik

M

Kouvola

 

 

 

 

268

 

 

 

268

126

Kukkonen

Mika

M

CC Picaro

 

268

 

 

 

 

 

 

268

127

Repo

Valtteri

M

Penan Talli

 

 

 

 

 

 

 

264

264

128

Takamaa

Mikko

M

Vähäkyrö

 

 

 

264

 

 

 

 

264

129

Vaahtera

Riku

M

Hi5 Racing

 

 

 

 

 

264

 

 

264

130

Bäckman

Johan

M

Loviisa

 

 

 

 

260

 

 

 

260

131

Kulmala

Heikki

M

Team Trek Finland

 

 

 

260

 

 

 

 

260

132

Veelmaa 

Taavi

M

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

256

 

 

 

 

 

 

256

133

Prusi

Timo

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

252

252

134

Piironen

Lauri

M

Roi

 

 

 

 

 

 

252

 

252

135

Keppels

Marcel

M

Nokia MBT

211

37

 

 

 

 

 

 

248

136

Kulmala

Antti

M

OPP

 

 

 

 

 

 

248

 

248

137

Sumar

Mikhail

M

 

 

 

 

 

 

 

 

240

240

138

Petäjämäki

Mikko

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

240

 

 

 

 

240

139

Merisaari

Mikko

M

Yönmustat Ritarit

 

94

 

 

 

146

 

 

240

140

Kupiainen

Mikko

M

 

 

 

 

 

 

240

 

 

240

141

Kiviniemi

Sami

M

Rovaniemi

 

 

 

 

 

 

240

 

240

142

Auvinen

Aki

M

 

 

78

 

 

160

 

 

 

238

143

Pyykönen

Pasi

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

236

236

144

Eskola

Kare

M

Yksivaihde.net

 

236

 

 

 

 

 

 

236

145

Keskitalo

Petri

M

PK Team

 

 

 

236

 

 

 

 

236

146

Sarja

Ari

M

Espoo

 

 

 

 

 

236

 

 

236

147

Beicrer

Philipp

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

232

232

148

Eilo 

Siim

M

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

232

 

 

 

 

 

 

232

149

Nissinen

Lauri

M

Vantaa

 

76

 

 

 

 

 

154

230

150

Bijmolt

Gerbrand

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

228

228

151

Anttila

Hannu

M

wasa velocity

 

 

228

0

 

 

 

 

228

152

Kutvonen

Juuso

M

Joroisten Sporttiklubi

 

 

224

 

 

 

 

 

224

153

Malinen

Tapio

M

ÄäriTeam

128

93

 

 

 

 

 

 

221

154

Tikkala

Arto

M

Wasa Velocity

 

220

 

 

 

 

 

 

220

155

Poliakov

Viktor

M

 

 

 

 

 

 

 

 

217

217

156

Peltola

Antti

M

 

217

0

 

 

 

 

 

 

217

157

Liikonen

Antti

M

Orimattilan Toive

214

 

 

 

 

 

 

 

214

158

Sairanen

Jussi

M

Ajomiehet

 

74

140

 

 

 

 

 

214

159

Ylä-Sulkava

Kalle

M

Seinäjoki

 

 

 

211

 

 

 

 

211

160

Ådjers

Henrik

M

 

 

51

 

 

 

158

 

 

209

161

Himanen

Olli

M

Cycling El Burro

 

208

 

0

 

 

 

 

208

162

Palomäki

Joni

M

Nokia MTB

 

 

 

208

 

 

 

 

208

163

Jokinen

Santeri

M

Kouvolan Pyöräilijät

 

 

 

 

202

 

 

 

202

164

Kinnunen

Jouni

M

Oulun Hiihtoseura

 

 

202

 

 

 

 

 

202

165

Järvenpää

Rami

M

Helsinki

 

 

 

 

 

202

 

 

202

166

Fabig

Andre

M

 

 

 

 

 

 

 

 

199

199

167

Lehtonen

Olli

M

CC Picaro

 

 

 

199

 

 

 

 

199

168

Kauppila

Jarmo

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

 

 

196

196

169

Kauppinen

Kalle

M

Forte Sport

 

 

 

196

 

 

 

 

196

170

Kuittinen

Petteri

M

MTB Järvenpää

 

 

 

 

 

196

 

 

196

171

Nukarinen

Sapsa

M

VRT / Varkaus

 

 

 

 

 

 

 

193

193

172

Manninen

Sami

M

 

190

 

 

 

 

 

 

 

190

173

Aspelund

Jari

M

HyPy

 

 

 

 

 

 

 

187

187

174

Hanhilahti

Antti

M

Team Trek Finland

187

 

 

 

 

 

 

 

187

175

Espo

Tommi

M

jyps

 

 

184

 

 

 

 

 

184

176

Sormunen

Arto

M

Sammatin Dynamo

184

 

 

 

 

 

 

 

184

177

Vaab

Ivar

M

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

184

 

 

 

 

 

 

184

178

Juntunen

Janne

M

Kangasala

 

181

 

 

 

 

 

 

181

179

Lahtinen

Tuomo

M

Asikkalan Raikas

 

 

 

 

181

 

 

 

181

180

Corfe

Ian

M

Tikkurilan Ajomies

 

 

 

 

 

181

 

 

181

181

Mattila

Kalevi

M

PPP-97

 

 

178

 

 

 

 

 

178

182

Saarela

Lasse

M

 

178

 

 

 

 

 

 

 

178

183

Immonen

Kai

M

Team Kickbike

 

 

 

 

 

178

 

 

178

184

Leppänen

Vesa

M

VaaleanRuskeatVaskitsat

 

 

175

 

 

 

 

 

175

185

Köpsi

Jani

M

 

172

 

 

 

 

 

 

 

172

186

Ubius

Toomas

M

Viro

 

 

 

 

 

 

 

169

169

187

Miettinen

Markus

M

ppp-97

166

 

 

 

 

 

 

 

166

188

Teittinen

Mika

M

 

124

42

 

 

 

 

 

 

166

189

Nelimarkka

Salomon

M

 

 

 

 

 

 

163

 

 

163

190

Linfors

Tomi

M

 

 

160

 

 

 

 

 

 

160

191

Mörsky

Heikki

M

Espoo

 

 

 

 

 

 

 

158

158

192

Kaikulainen

Olli

M

Prologi

 

 

 

 

158

 

 

 

158

193

Ikonen

Kalle

M

 

150

 

 

 

 

 

 

 

150

194

Hakala

Matti

M

Ahveniston Ampumahiihtäjät

 

 

148

 

 

 

 

 

148

195

Brax

Antti

M

CCH

 

 

 

 

 

148

 

 

148

196

Salminen

Juha

M

Mtbc Pro Napalm

144

 

 

 

 

 

 

 

144

197

Malinen

Tuomas

M

ÄäriTeam

 

140

 

 

 

 

 

 

140

198

Saarelainen

Jukka

M

Jyps

 

 

138

 

 

 

 

 

138

199

Vuorento

Lasse

M

Helsinki

 

 

 

 

 

136

 

 

136

200

Salokannel

Jani

M

Turku

 

 

 

 

 

134

 

 

134

201

Klemettinen

Ville

M

MNTVarkaus

 

 

132

 

 

 

 

 

132

202

Nokkonen

Mikko

M

Tampereen Pyörä-Pojat

100

31

 

 

 

 

 

 

131

203

Vepsiläinen

Pekka

M

 

 

 

130

 

 

 

 

 

130

204

Wennerstrand

Saku

M

 

 

 

126

 

 

 

 

 

126

205

Holkeri

Kai

M

Hiiltomiehet

 

124

0

 

 

 

 

 

124

206

Nelimarkka

Miikael

M

 

 

 

 

 

 

124

 

 

124

207

Pärssinen

Kimmo

M

Kaupin Kanuunat

 

 

 

 

 

122

 

 

122

208

Lehtonen

Jari

M

Vantaa

 

 

 

 

118

 

 

 

118

209

Istamgasin

Ildar

M

St Petersburg

 

 

 

 

116

 

 

 

116

210

Kujala

Mikko

M

Tikkurila Oyj Yetifans

 

 

 

 

 

116

 

 

116

211

Leinonen

Juha

M

Vantaa

 

114

 

 

 

 

 

 

114

212

Timonen

Mikko

M

Taipalsaaren Veikot

 

 

 

 

 

114

 

 

114

213

Karhapää

Kasperi

M

Holko BCK

 

 

112

 

 

 

 

 

112

214

Kuisma

Sami

M

Team Kickbike

 

 

 

 

 

112

 

 

112

215

Lassila

Juha

M

MTBCF

 

 

 

 

 

110

 

 

110

216

Terävä

Tommi

M

 

 

 

108

 

 

 

 

 

108

217

Tompuri

Seppo

M

MTB

 

108

 

 

 

 

 

 

108

218

Kauppinen

Joonas

M

Seinäjoki

 

104

0

 

 

 

 

 

104

219

Similä

Mika

M

Hyvinkään Pyöräilijät

102

 

 

 

 

 

 

 

102

220

Nechaev

Ilia

M

Helsinki

 

 

 

 

 

102

 

 

102

221

Levänen

Markku

M

Kickbike Sad

 

 

 

 

 

100

 

 

100

222

Kleemola

Jouko

M

Eksymä 360

99

 

 

 

 

 

 

 

99

223

Lempiäinen

Teemu

M

 

 

 

 

 

 

99

 

 

99

224

Reinikainen

Ville

M

Team Duro

 

96

 

 

 

 

 

 

96

225

Hilesmaa

Kari

M

Espoo

 

 

 

 

 

96

 

 

96

226

Parantainen

Jari

M

Espoo

 

 

 

 

 

94

 

 

94

227

Heinonen

Jukka

M

Kaipola

 

92

 

 

 

 

 

 

92

228

Soisalo

Arto

M

 

 

90

 

 

 

 

 

 

90

229

Heiskanen

Eero

M

Vo2Magnum

 

89

 

 

 

 

 

 

89

230

Varis

Ville

M

MTBCF

 

87

 

 

 

 

 

 

87

231

Klockrars

Tuomas

M

Porvoon ikämiehet metsässä

 

86

 

 

 

 

 

 

86

232

Toivonen

Simo

M

Innodurance

 

85

 

 

 

 

 

 

85

233

Uusitalo

Vesa

M

Team välikuolema

 

84

 

 

 

 

 

 

84

234

Kyllönen

Juha

M

Vo2Magnum

 

83

 

 

 

 

 

 

83

235

Rintala

Sami

M

Arsenal Finland

 

82

 

 

 

 

 

 

82

236

Helistö

Tuomas

M

Ajomiehet

 

73

 

 

 

 

 

 

73

237

Guimaraes

Jukka

M

Trio Gerberus

 

72

 

 

 

 

 

 

72

238

Richnau

Michael

M

Nokia MTB

 

71

 

 

 

 

 

 

71

239

Koivisto

Kari

M

Läski-10

 

69

 

 

 

 

 

 

69

240

Heinola

Juha

M

Innodurance

 

68

 

 

 

 

 

 

68

241

Filppula

Joose

M

Joensuun Pyöräilijät

 

66

 

 

 

 

 

 

66

242

Kattilakoski

Jouni

M

JyPS

 

65

 

 

 

 

 

 

65

243

Alakuijala

Lauri

M

Espoo

 

64

 

 

 

 

 

 

64

244

Österman

Lauri

M

Yönmustat Ritarit

 

63

 

 

 

 

 

 

63

245

Ahmaoja

Samuli

M

Korson Kaiku

 

59

 

 

 

 

 

 

59

246

Orpana

Pekka

M

Suutarilan satula ja ketju

 

57

 

 

 

 

 

 

57

247

Kähkönen

Teemu

M

Helsinki

 

56

 

 

 

 

 

 

56

248

Einistö

Teppo

M

Zeus

0

54

 

 

 

 

 

 

54

249

Toivola

Anssi

M

Vo2magnum

 

53

 

 

 

 

 

 

53

250

Brouwer

Siebe

M

 

 

47

 

 

 

 

 

 

47

251

Rantala

Mika

M

Turku MTB

 

45

 

 

 

 

 

 

45

252

Kettunen

Kari

M

MTBCF

 

41

 

 

 

 

 

 

41

253

Henttonen

Timo

M

Korson Kaiku

 

40

 

 

 

 

 

 

40

254

Puumalainen

Sami

M

Rekolan Pullaposket

 

39

 

 

 

 

 

 

39

255

Kortetjärvi

Esa

M

Vantaa

 

36

 

 

 

 

 

 

36

256

Räsänen

Toni

M

Ipe's Extreme

 

34

0

 

 

 

 

 

34

257

Kainulainen

Arto

M

Team Slow

0

33

 

 

 

 

 

 

33

258

Helakallio

Jukka

M

MTB Järvenpää

 

30

 

 

 

 

 

 

30

259

Laiho

Mike

M

Porvoon ikämiehet metsässä

 

23

 

 

 

 

 

 

23

260

Repo

Marko

M

Järvenpää

 

22

 

 

 

 

 

 

22

261

Käyhty

Jani

M

Jyväskylän Pyöräilyseura

 

15

 

 

 

 

 

 

15

262

Paajanen

Mikko

M

Jyväskylän Pyöräilyseura

 

14

 

 

 

 

 

 

14

263

Huikko

Sami

M

Vantaa

 

13

 

 

 

 

 

 

13

264

Ahtosalo

Matti

M

Tuusula

 

12

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Pärssinen

Perttu

M18

Kaupin Kanuunat

380

190

 

440

335

390

 

360

1905

2

Holmberg

Jeremias

M18

Hyvinkään Pyöräilijät

355

252

310

395

292

350

370

260

1780

3

Uusi-Piuhari

Teemu

M18

tampereen pyöräp

 

0

320

390

360

 

375

335

1780

4

Tähti

Toni

M18

CC Picaro

288

 

264

350

 

288

390

300

1616

5

Soukko

Heikki

M18

Tampereen Pyörä-Pojat

154

138

193

280

214

260

 

 

1101

6

Tuominen

Samuli

M18

HH CMB/Orbea

 

284

375

0

300

 

 

 

959

7

Lehtinen

Sakari

M18

Hyvinkään Pyöräilijät

199

 

292

 

236

 

 

 

727

8

Nyman

Eetu

M18

TFW/system1

296

 

 

 

211

 

 

 

507

9

Silvenius

Aku

M18

TWD-Länken

 

 

 

 

 

 

 

400

400

10

Hänninen

Juho

M18

TaiTä

 

 

 

 

 

 

365

 

365

11

Laine

Saku

M18

Pakilan Veto

132

 

 

 

 

184

 

 

316

12

Halme

Sasu

M18

Korson Kaiku

276

0

0

 

 

 

 

 

276

13

Koskinen

Matias

M18

HyPy

 

 

 

 

 

 

 

248

248

14

Pahajoki

Jukka

M18

Jyväskylän Pyöräilyseura

 

97

134

 

 

 

 

 

231

15

Kallio

Panu

M18

Pakilan Veto

0

 

 

 

 

144

 

 

144

16

Putkonen

Valtteri

M18

Pakilan Veto

 

 

 

 

 

120

 

 

120

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Perttula

Ismo

M40

Kaupin Kanuunat

405

405

440

430

410

385

 

355

2090

2

Kivi

Mikko

M40

IK-32

360

310

288

385

320

405

400

340

1890

3

Järvinen

Arto

M40

MTBCF

415

320

390

415

 

 

 

288

1828

4

Kekola

Harri

M40

Seinäjoen pyöräpojat -56

315

296

190

340

166

284

 

175

1425

5

Hakala

Ilkka

M40

Kaupin Kanuunat

310

205

256

 

 

296

350

 

1417

6

Kokkonen

Rauno

M40

TCC

305

292

 

 

330

 

 

305

1232

7

Pohjasvuo

Pasi

M40

 

390

 

 

 

405

400

 

 

1195

8

Haaparanta

Heikki

M40

OP-P

 

 

330

365

 

 

395

 

1090

9

Kansikas

Ari

M40

Tampereen Pyöräpojat

 

345

380

 

 

 

 

268

993

10

Ruohola

Jani

M40

 

142

102

163

268

152

156

 

172

911

11

Jänkälä

Hannu

M40

OP-Provaniemi

 

 

214

315

 

 

345

 

874

12

Parkkinen

Markus

M40

JAKOBSTADS BÅTVARV

 

 

360

380

 

 

 

 

740

13

Määttä

Kimmo

M40

OPP

 

 

0

355

 

 

355

 

710

14

Martikainen

Ilpo

M40

Team Slow

98

27

110

190

124

130

 

 

652

15

Hartikanen

Petteri

M40

Hypy/Ladenspeedshop.com

0

106

146

 

 

 

280

 

532

16

Pulkkinen

Pasi

M40

TeamSkins

 

187

 

 

 

330

 

 

517

17

Mikkonen

Ari

M40

Joensuun Pyöräilijät

 

217

 

 

284

 

 

 

501

18

Salokannel

Ossi

M40

RCT

236

 

 

 

232

 

 

 

468

19

Järvinen

Juha

M40

Jyväskylän Pyöräilyseura

260

 

 

 

193

 

 

 

453

20

Tervala

Mika

M40

TWD

430

 

 

 

 

 

 

 

430

21

Aninko

Markku

M40

Jakobstad båtvarv

 

 

410

 

 

 

 

 

410

22

Mahlamäki

Markku

M40

Slim Boys

 

 

 

244

 

 

 

160

404

23

Kaarakainen

Jari

M40

Forte Sport

 

 

 

400

 

 

 

 

400

24

Myllynen

Mika

M40

Porvoon ikämiehet metsässä

224

166

 

 

 

 

 

 

390

25

Kauppi

Johannes

M40

Slim Boys

 

 

 

232

 

 

 

156

388

26

Tuikka

Tommi

M40

CCPicaro

 

380

 

 

 

 

 

 

380

27

Välimaa

Pekka

M40

OPP

 

 

 

 

 

 

360

 

360

28

Murtoniemi

Mika

M40

Klaukkala

 

 

 

214

 

140

 

 

354

29

Simonen

Jari

M40

Helsinki

 

 

 

 

150

187

 

 

337

30

Savikko

Olli

M40

Nokia

 

 

 

325

 

 

 

 

325

31

Karvonen

Timo

M40

OTC

 

 

 

 

 

 

325

 

325

32

Ervast

Marko

M40

CCH

169

148

 

 

 

 

 

 

317

33

Rintala

Jukka

M40

EPMMK

 

 

 

284

 

 

 

 

284

34

Saarikoski

Marko

M40

Seinäjoki

 

 

 

276

 

 

 

 

276

35

Heerman

Mikael

M40

Endurance

 

 

 

 

 

276

 

 

276

36

Karjalainen

Jussi

M40

PK-team

 

 

 

 

 

 

272

 

272

37

Kasanen

Kari

M40

Tampereen Pyörä-Pojat

152

118

 

 

 

 

 

 

270

38

Pesonen

Petri

M40

Cyclos

 

 

 

 

 

 

256

 

256

39

Matson

Kai

M40

Akilles

 

 

 

 

240

 

 

 

240

40

Arffman

Kari

M40

Porvoon ikämiehet metsässä

 

228

 

 

 

 

 

 

228

41

Vaittinen

Olli

M40

Hyvinkään Pyöräilijät

220

 

 

 

 

 

 

 

220

42

Salmela

Ismo

M40

Tuusula

 

43

 

 

 

175

 

 

218

43

Eklund

Heikki

M40

WCT

 

 

 

 

 

 

 

205

205

44

Jukola

Tero

M40

avanade multisport

 

 

 

 

 

205

 

 

205

45

Happonen

Marko

M40

Korson Kaiku

 

199

 

 

 

 

 

 

199

46

Utriainen

Urpo

M40

JyPS

 

 

196

 

 

 

 

 

196

47

Vesterinen

Matti

M40

Porvoon ikämiehet metsässä

 

196

 

 

 

 

 

 

196

48

Bergman

Anders

M40

CK Triton

 

 

 

187

 

 

 

 

187

49

Tiainen

Veli-Matti

M40

JYPS

 

 

187

 

 

 

 

 

187

50

Määttä

Jarmo

M40

Korson Kaiku

 

20

 

 

 

 

 

163

183

51

Backman

Jan

M40

jakobstads båtvarv

 

 

181

 

 

 

 

 

181

52

Koskinen

Kari

M40

CCH

 

175

 

 

 

 

 

 

175

53

Toivonen

Jussi

M40

Innodurance

 

172

 

 

 

 

 

 

172

54

Sirkka

Erkki

M40

CCH

 

 

 

 

 

172

 

 

172

55

Östergård

Patric

M40

Espoo

 

 

 

 

 

166

 

 

166

56

Hyväri

Mikko

M40

Helsinki

163

 

 

 

 

 

 

 

163

57

Raudus

Timo

M40

Eksymä 360

160

 

 

 

 

 

 

 

160

58

Liimatainen

Mika

M40

Kouvola

 

 

 

 

156

 

 

 

156

59

Marttinen

Teijo

M40

 

 

 

156

 

 

 

 

 

156

60

Sandvik

Tommy

M40

JAKOBSTADS BÅTVARV

 

 

154

 

 

 

 

 

154

61

Vähi

Nikolau

M40

Est

 

 

 

 

 

150

 

 

150

62

Kemppi

Jouni

M40

Rusan Peränpitäjät

 

146

 

 

 

 

 

 

146

63

Tavasti

Tapani

M40

Espoo

 

35

 

 

 

106

 

 

141

64

Heinikoski

Petri

M40

 

 

 

 

 

140

 

 

 

140

65

Määttänen

Pekka

M40

Cycling El Burro

136

 

0

 

 

 

 

 

136

66

Äijö

Petri

M40

 

 

 

128

 

 

 

 

 

128

67

Sorjonen

Teppoi

M40

Keravan Zeus

 

122

 

 

 

 

 

 

122

68

Haverinen

Jari

M40

 

118

 

 

 

 

 

 

 

118

69

Koskenviita

Tero

M40

Espoo

 

 

 

 

 

118

 

 

118

70

Kuurne

Pekka

M40

Heinola

116

 

 

 

 

 

 

 

116

71

Laine

Timo

M40

Pakilan Veto

110

 

 

 

 

 

 

 

110

72

Rantalahti

Antti

M40

Nokia MTB

 

110

 

 

 

 

 

 

110

73

Nyqvist

Mika

M40

Helsinki

 

 

 

 

 

104

 

 

104

74

Ryhänen

Petri

M40

Rekolan Pullaposket

 

98

 

 

 

 

 

 

98

75

Pekkala

Max

M40

Roihuvuoren Raju

 

 

 

 

 

98

 

 

98

76

Pulkkinen

Markku

M40

Eksymä 360

97

 

 

 

 

 

 

 

97

77

Manner

Tero

M40

Pirkkolan Ponnistus

 

 

 

 

 

95

 

 

95

78

Pihlanen

Risto

M40

 

 

91

 

 

 

 

 

 

91

79

Eilo 

Enno  

M40

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

81

 

 

 

 

 

 

81

80

Puustinen

Juha

M40

PPP-97

 

79

 

 

 

 

 

 

79

81

Ala-Pappila

Harri

M40

 

 

70

 

 

 

 

 

 

70

82

Sten

Mikko

M40

 

0

62

 

 

 

 

 

 

62

83

Kasari

Vesa

M40

MTB Järvenpää

 

58

 

 

 

 

 

 

58

84

Lainpelto

Jari

M40

Ausgezeichnet-klub

 

29

 

 

 

 

 

 

29

85

Kaskenviita

Tero

M40

 

 

28

 

 

 

 

 

 

28

86

Grön

Janne

M40

Vantaa

 

19

 

 

 

 

 

 

19

87

Markkanen

Antti

M40

Vantaa

 

18

 

 

 

 

 

 

18

88

Öblom

Mika

M40

MTBCF

 

17

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Hammarberg

Heikki

M50

Heinola MTB-Club

370

375

 

 

 

380

 

345

1470

2

Juntunen

Usko

M50

Iisalmen Pyöräpojat

 

 

150

252

 

 

310

190

902

3

Riihelä

Jussi

M50

Lahti

138

88

144

228

132

160

 

178

848

4

Vaara

Kari

M50

Jyväskylän Pyöräilyseura

106

48

120

202

 

126

264

 

818

5

Mahlberg

Hannu

M50

Cycling El Burro

114

55

122

 

130

132

 

150

648

6

Sammalisto

Pekka

M50

Jyväskylän Pyöräilyseura

134

 

 

220

134

128

 

 

616

7

Virtanen

Ari

M50

JYPS

 

 

 

248

146

 

 

202

596

8

Hartikka

Pekka

M50

OTC

 

 

 

 

 

 

296

214

510

9

Hänninen

Eino

M50

Tainiokosken Tähti

 

95

 

 

 

 

320

 

415

10

Suominen

Tauno

M50

 

112

 

0

 

136

154

 

 

402

11

Piitulainen

Markku

M50

Zeus

240

136

 

 

 

 

 

 

376

12

Halme

Veikko

M50

Korson Kaiku

181

 

 

 

175

 

 

 

356

13

Lehtinen

Matti

M50

Hyvinkään Pyöräilijät

120

46

0

 

122

 

 

 

288

14

Filppula

Markku

M50

Joensuun Pyöräilijät

 

21

106

 

 

 

 

152

279

15

Hongisto

Keijo

M50

OuTa

 

 

 

 

 

 

276

 

276

16

Sammalisto

Pekka

M50

Kangasalan kisa

 

 

 

256

 

 

 

 

256

17

Kekola

Seppo

M50

SPP-56

 

 

 

205

 

 

 

 

205

18

Pentikäinen

Kaarlo

M50

Kuopio

 

 

 

 

169

 

 

 

169

19

Kuusela

Jukka

M50

PMK08 Kajaani

 

 

 

 

 

142

 

 

142

20

Kaasalainen

Hannu

M50

Power-Team

104

25

 

 

 

 

 

 

129

21

Alanko

Kari

M50

Pike

 

 

 

0

128

 

 

 

128

22

Kujanpää

Jarmo

M50

KIVENNAVAN KISKO

 

 

0

 

120

 

 

 

120

23

Björkström

Markku

M50

Espoo

 

 

 

 

 

108

 

 

108

24

Birling

Jari

M50

IK-32

96

11

 

 

 

 

 

 

107

25

Salminen

Mikko

M50

Kauniainen

 

 

 

 

 

93

 

 

93

26

Tuokko

Raimo

M50

MTB Järvenpää

 

52

 

 

 

 

 

 

52

27

Hämäläinen

Pentti

M50

Vantaa

 

16

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Oksman

Paula

N

HyPy/msc-bikes fin

 

156

240

300

217

217

315

 

1289

2

Nieminen

Piia

N

Kaupin Kanuunat

196

 

 

272

178

211

 

224

1081

3

Hiltunen

Irene

N

Kaupin Kanuunat

158

120

 

224

142

208

 

 

852

4

Kurkipää

Tuula

N

Tristadi

 

38

114

 

 

152

 

181

485

5

Kanerva

Noora

N

Triathlon Stadi

208

 

 

 

 

 

 

211

419

6

Ovaska

Heli

N

PK Team

 

67

0

 

 

 

300

 

367

7

Matikainen

Heli

N

Pike

 

 

 

193

126

 

 

 

319

8

Orvola

Sari

N

Grooppi Ylläs

 

 

 

 

 

 

284

 

284

9

Kallio

Sonja

N

TCC

 

 

 

 

 

 

268

 

268

10

Vehmas

Kati

N

OPP

 

 

 

 

 

 

260

 

260

11

Kyyrönen

Heidi

N

OPP

 

 

 

 

 

 

244

 

244

12

Hongisto

Riinamaria

N

IK-32/Focus Ladies

 

 

 

 

 

 

236

 

236

13

Kansikas

Sofia

N

Tampereen Pyöräpojat

 

26

0

 

 

 

 

166

192

14

Kelja

Riikka

N

KarjalaTri

 

 

 

 

187

 

 

 

187

15

Seppä

Outi

N

Kyröskosken Ponsi

156

 

 

 

 

 

 

 

156

16

Tiainen

Suvi

N

Helsinki Triathlon

146

 

 

 

 

 

 

 

146

17

Siltanen

Riitta

N

ScandinavianOutdoorStore.com

140

 

 

 

 

 

 

 

140

18

Kupiainen

Mari

N

 

 

 

 

 

 

138

 

 

138

19

Löfhjelm

Nina

N

Team Trek Finland

 

 

124

 

 

 

 

 

124

20

Hilden

Ilona

N

Helsinki

 

 

 

 

 

97

 

 

97

21

Steinburg

Greete

N

Spordiklubi Rakke/FUJI Team

 

80

 

 

 

 

 

 

80

22

Marttinen

Mari

N

Team Focus Ladies

 

75

 

 

 

 

 

 

75

23

Korhonen

Jaana

N

Team Trek Finland

 

49

 

 

 

 

 

 

49

24

Karhu

Saila

N

Trio Kerberus

 

32

 

 

 

 

 

 

32

25

Mali

Panja

N

CC-takaveto

 

24

0

 

 

 

 

 

24